Literatuur-aankondiging.

L e Bulletin des Missions, rédaction et administration, Abbaye de Saint-André, LezBruges (Belgique).

Op verzoek van den uitgever willen wij gaarne de aandacht vestigen op dit R. K. Missietijdschrift, dat steeds onze belangstelling heeft om zijn degelijken inhoud.

Naast onderwerpen over b.v. het klooster te Si-Shan, dat zijn eerste Chineesche geestelijken mocht wijden of beschouwingen over het werk op Madagaskar, waar de Notre Dame du Bon Plaisir gebouwd en ingewijd werd, vinden wij meer algemeene onderwerpen als: L'avenir médical des missions catholiques, waarin o.a. de nadruk gelegd wordt op de noodzakelijkheid van de vorming van inheemsche krachten tot dezen arbeid, daar het terrein te uitgestrekt is, om het alleen met blanke krachten te bewerken. In Dec. is een extra nummer verschenen, dat speciaal handelt over „Christianisme et civilisations". Het nauwe verband tusschen Christendom en beschaving wordt aangetoond. In Afrika is een nieuw tijdperk ingetreden, de kwestie van een inlandsche beschaving is aan de orde en men tracht zich rekenschap te geven van al de moeilijkheden, die deze omvat. Ook wordt de aandacht gevestigd op China, waar groote dingen gebeuren en staan te gebeuren. Deze revolutie, deze omwenteling van het oude en zich aanpassen aan de nieuwe beschaving vraagt de aandacht der kerk. Voorts wordt gewezen op het nauwe verband, dat er bestaat tusschen de beschaving en de ontwikkeling der kunst.

Dit tijdschrift verschijnt tweemaandelijks en is voorzien van prachtfoto's en reproducties. Het doet zien hoeveel gemeenschappelijks de R. K. Missie ■ en de Protestantsche zending hebben en hoe jammer het is, dat beider arbeid zoo gescheiden moet blijven door het exclusief karakter der R. K. kerk. Laten wij er ons dan toe bepalen van elkanders werk kennis te nemen en er uit te leeren.

Dr H. Kra e m e r. I. Kerk en Zending. II. Waarom Zending juist nu. III. De ontmoeting van het Christendom en de wereldgodsdiensten. Uitgaaf van het Boekencentrum te 's-Gravenhage.

Met de keurige uitgaaf dezer boekjes heeft het Boekencentrum een goed werk gedaan. Dr Kraemer, een van de beste kenners van het zendings-