groei is ingetreden. Ook in Serdang zijn nu 7 jongensclubs met 142 leden. Alle zendelingsvrouwen hebben hun aandeel aan het werk onder de vrouwelijke bevolking, zooals de zendelingen, ook Br Neumann, aan het werk in de jongemannenvereenigingen en in de bijbelclubs der mannen hun aandeel hebben. Er ligt hier een stuk arbeid, dat aan het geheel van het terrein een hoopvol aspect geeft. Maar waaraan noodig meer financiëele steun gegeven moet worden.

E. Bijbelvertaling en lectuurverspreiding.

De Karosche vertaling van het Oude Testament werd door Br Neumann krachtig voortgezet, de Profetische Boeken en het Psalmboek kwamen klaar. Van het laatste werd een aparte uitgave bewerkstelligd, waarvan zeer spoedig 200 ex. hun koopers vonden. In de eerste maanden van 1937 is de vertaling van het O. T. geheel gereed gekomen. En op zijn 60sten verjaardag kreeg Br Neumann een op de Oostkust samengebrachte gift van ƒ 1000.— ten behoeve van druk- en uitgave van zijn voor de geheele bevolking zoo belangrijken vertaalarbeid.

Mevrouw Neumann bleef haar goede zorgen geven aan het lectuur- en leermiddelenfonds. Colportage is voor inheemsche evangelisten nog een werk, dat zij moeilijk in beteekenis en methode verstaan. Het blad Merga si Lima kwam financiëel op steviger basis en doet reeds jaren goed werk. Het is verheugend dat deze tak van zendingsarbeid in Deli een plaats heeft.

Zoo is ook in 1936 de zaaiarbeid voortgegaan. God doe er steeds meer de vruchten van rijpen.

K. J. B.

Ned. Zcndings-Vcrecniging.

WEST-JAVA.

Wanneer men bij de opstelling van een jaaroverzicht zich ten doel stelt een opsomming van alles wat er voorviel, bestaat het gevaar van eenzijdigheid en van onvolledigheid tevens. Immers de gegevens, die onze medearbeiders ons verstrekken