Overzicht

van het Zendingswerk.

Door Joh. Rauws

(October 1936- 1937)

Dit overzicht van het zendingswerk in Ned. Oost- en WestIndië, dat wordt uitgebracht op de 50e Algemeene Nederlandsche Zendings-Conferentie, moet natuurlijk aanvangen met een gelukwensch aan het Comité voor deze conferenties. Over de beteekenis van het werk van het Comité behoeven wij hier niet uit te weiden; daarover wordt wel in andere artikelen gesproken. Wij willen hier slechts citeeren een woord van zijn eersten voorzitter, Ds Cesar Segers: „Het Comité heeft nooit reglementen of statuten gemaakt. Men is uitgegaan van het beginsel: Eenheid in het noodige, vrijheid in het twijfelachtige, liefde in alles. Het is steeds, bij verschil van gevoelen, in den geest der broederlijke liefde werkzaam geweest." Daardoor hebben de conferenties een belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van het zendingswerk in Indië en in de ontwikkeling van het zendingsleven in Nederland. De komende conferentie zal daarvan getuigen.

Wij hopen, dat het Comité met opgewektheid zijn arbeid onder den zegen Gods zal blijven voortzetten. Dit jaarlijksch overzicht, dat zijn bestaan aan de conferenties dankt, moge bij vernieuwing getuigen van de zegeningen Gods op het werk. Trots alle moeilijkheden breidt het werk zich uit. Dit zeer zeker niet door onze zwakke pogingen, maar wel door Gods kracht, die in onze zwakheid volbracht wordt. Overal doen wij de bemoedigende ervaring op, dat het Evangelie van Jezus Christus een kracht tot behoud is, waar het gepredikt wordt.