De school heeft twee klassen, van welke de oudste reeds drie jaar aanwezig is en de tweede klas de studie thans begint. De voertaal is Nederlandsch, maar het ligt in de bedoeling, dat de leerstof door de docenten nog eens behandeld wordt in een inheemsche taal. Er zijn nu drie docenten: Dr M. C. Slotemaker de Bruïne, Dr Th. Müller Krüger en de heer }. H. de Groot, welke laatste tevens het internaat bestuurt.

Holl. Inlandsche en Chinecsche Kweekschool te Solo.

Deze school, die uitgaat van de Geref. kerken en de Samenwerkende Zendings-Corporaties, zette rustig haar arbeid voort. Gelukkig zijn wij weer in een tijd van toenemende belangstelling in het onderwijs gekomen. Dit zal ook deze school ten goede komen.

De heer Van Goudoever keerde van verlof terug en hervatte zijn arbeid met opgewektheid. Van een goed-georganiseerde school is uit den aard der zaak niet veel nieuws te melden. De onderwijzers hebben het druk met hun lessen en met de door hen geleide internaten. In het groeiende jeugdwerk neemt deze school te Solo een belangrijke plaats in. Het aantal leerlingen is 224.

Indische Commissie.

De Commissie tot behartiging in Nederland van de belangen der Indische kerk heeft in Juli 1937 de laatste drie leerlingen, die met subsidie der Regeering in de Ned. Zendingsschool te Oegstgeest werden opgeleid, als hulpprediker, of zooals de titel thans luidt: als Indisch predikant, geordend en afgevaardigd. Het waren de heeren T. Baas, bestemd voor de Molukken, J. H. Diekerhof, bestemd voor Fak-Fak en A. van Heerden, bestemd voor de Minahassa.

Twee afgevaardigden der Commissie, Ds D. den Breems en Ds A. K. Straatsma, hebben met adviseerende stem zitting genomen in het bestuur der Ned. Zendings-School. Op deze school is thans de mogelijkheid geopend voor candidaten in de theologie om een 3-jarigen cursus te volgen. Aan het eind