een groot nationaal front te vormen, daarnaast is plaats voor kleinere organisaties, die aanvullend werken.

Parindta.

Het Hoofdbestuur kwam in Juni samen om de verschillende functies te verdeelen. Daarbij is tot stand gekomen een indeeling in Departementen, o.a. voor politiek, dat binnen- en buitenlandsche zaken en decentralisatieaangelegenheden behandelt-? voor propaganda en pers; voor economie, dat bankwezen, scheepvaart, coöperatie, nijverheid, landbouw, handel en industrie omvat; voor sociale aangelegenheden; armenzorg, emigratie, weezen- en werkloozenzorg; voor onderwijs: volksonderwijs, volkshygiëne en jeugdorganisatie en één voor de vakbeweging.

De hoofden der departementen hebben de bevoegdheid hoofden aan te stellen voor de onder hun departement ressorteerende diensten, doch zijn daarvoor verantwoording schuldig aan het centraal bestuur. •

De departementshoofden zullen een werkprogram opstellen en dit weer aan het hoofdbestuur voorleggen.

P. S. 1.1. (Partai Sarekat Islam Indonesia).

In de Mata Hari vinden wij een uitvoerig verslag van een algemeene vergadering, gehouden te Jogja, waar de argumenten van den heer S a 1 i m besproken werden. Alvorens een overzicht van deze vergadering te geven, memoreeren wij even welk antwoord Hj Salim op een openbare vergadering gegeven heeft op de vraag, waarom hij de non-coöperation politiek opgegeven heeft en welke de politieke houding is van de Penjedar P. S. I. 1. Om deze vraag te beantwoorden, is het noodig, zei spr, het verloop der non-coöperation beweging in Britsch-Indië na te gaan. Wie daarbij aangesloten was, was verplicht alle ambten en titels, alles wat zij van de Engelsche Regeering ontvangen hadden, terug te geven. Daarom deed Tagore afstand van zijn titel ,,Sir". Doch hiernaast kwam al spoedig een strooming voor Indianisatie, waardoor deze beweging weer doodliep. Voorts werd een boycot-actie tegen Engelsch fabricaat op touw gezet. Gandhi gebood daarbij geen geweld te gebruiken. Ook deze beweging liep op niets uit en