schr er op, dat er een algeheele verandering moet komen in de verhouding Nederland-Indië, daar er een strooming is, die Indië weer tot wingewest wil maken. Hier komt hij tegenop. Zal Indië een blijvend onderdeel van een ander rijk uitmaken, dan mag men haar niet langer als vreemdeling beschouwen door b.v. hooge tariefmuren voor haar producten op te trekken en evenmin mag het dan voorkomen, dat men haar afscheept met een aalmoes van 25 millioen over 3 jaren, terwijl in een half jaar tijds na de devaluatie de Nederlandsche bedrijven ruim een milliard uit het land wisten te halen.

Schr spreekt den wensch uit, dat deze Kamerleden hun stem zullen verheffen, waar het gaat over de economische en politieke verhouding Nederland-Indië

Volgens de Pelita Andalas heeft de verkiezing voor de Tweede Kamer geen noemenswaardige verandering gebracht. Schr zegt, dat het Nederlandsche volk vertrouwen schijnt te stellen in Colijn en zijn mede-ministers, die een democratische politiek op Christelijke basis voeren.

Wat de N. S. B. betreft, merkt schr op, dat de uitslag hun wel tegengevallen zal zijn, maar dat zij toch wel tevreden kunnen zijn met vier zetels, daar zij als jonge partij voor het eerst aan de verkiezing heeft deelgenomen. Bovendien telt zij veel jeugdige leden, die nog niet stemgerechtigd zijn. Waarschijnlijk zal zij dus een volgend maal een grooter succes boeken.

In de Pertja Selatan wordt een uitvoerige beschouwing opgenomen van den heer Roestam Effendi, lid van de Tweede Kamer (Comm. Partij Holland) over het nieuwe Kabinet. Voor zoover het t Dep. van Koloniën betreft, nemen wij er enkele dingen uit over. Zoo is schr in het geheel niet ingenomen met de benoeming van den heer Weiter. Immers is hij de man van het ..Welter-rapport' , met al zijn voorstellen tot ingrijpende bezuinigingsmaatregelen, hetwelk Colijn tot leidraad diende bij zijn aanpassingspolitiek. Indië behoeft zich niet te verheugen over de benoeming van den heer Weiter.

Voorts spreekt schr er zijn teleurstelling over uit, dat zich onder de ministers geen enkele democraat bevindt, volgens hem zijn ze in het algemeen anti-democratisch gezind.