lessen in godsdienstonderwijs, Indische geschiedenis en muziek, die door de zendelingen Vuurmans en Neumann worden gegeven.

De Holl. Inl. school te Kabandjahe gaat uit van een Vereeniging voor Christelijk onderwijs te Medan, maar is toch geheel in het zendingswerk ingeschakeld; haar hoofd staat in dienst van het Ned. Zend. Gen.

Bij het vertrek van Dr Fischer (Gouvernements-arts) werd Dr L. J. Kleijn met de leiding van het nieuwe ziekenhuis te Kabandjahe belast. Dr Van Kempen had den dienst der Zending verlaten. Als tweede arts is er tijdelijk werkzaam gesteld Dr Lim Toan Hin, die tijdelijk door West-Java is afgestaan. In 1936 werden opgenomen 2621 patiënten, poliklinisch behandeld 17.990 patiënten; verloskundige hulp werd verleend aan 253 personen. In het ziekenhuis te Sibolangit waren de cijfers hooger dan in 1935: opgenomen werden 967 patiënten, de verloskundige hulpverleeningen bedroegen 129. Dringend is gevraagd om een derde Europeesche zuster.

In het melaatschendorp Lao si Momo werden 178 personen opgenomen in de „dorpen der hoop", uit welke 28 personen als genezen werden ontslagen. De huwelijken op Lao si Momo zullen voortaan ook buiten de leprozerie als wettig worden erkend, daar zij geheel volgens de adat worden gesloten. Voor de patiënten, die wegens mutilatie aan handen en voeten niet meer voor terugkeer in de maatschappij in aanmerking komen, bestaat het plan hen samen te brengen in een nieuw te bouwen dorp buiten de leprozerie, doch op grond van Lao si Momo; zij zullen door sawah-aanleg en groentetuintjes in hun onderhoud moeten voorzien. Het aspect van Lao si Momo is geheel aan het veranderen.

Het jeugdwerk neemt in Deli in vrij snel tempo een groote vlucht. Naast het meisjeswerk is nu ook ontstaan het werk onder mannen en jongens. In het ressort Langkat bestaan nu 21 vereenigingen. In het ressort Serdang zijn nu 7 jongensclubs met 142 leden. Dit werk vraagt echter meer financiëelen steun.

De Karosche vertaling van het Oude Testament werd door zendeling Neumann krachtig voortgezet, de Profetische boeken en de psalmen kwamen klaar. Op zijn 60en verjaardag