Betoeng en de Zuidpunt van Sumatra. Ook is het werk begonnen in de Javanen-kolonie van Trimordjo. De nabijheid van Singapore en het werk van de Standard Oil Company te Palembang maken het wel wenschelijk om de kennis van het Engelsch te bevorderen.

In het geheele gebied steeg het aantal leden gedurende 1936 van 1487 tot 1817, alzoo een toename met 330 leden of 22 %. Twee nieuwe kerken zijn gebouwd. De leden verstaan nog te weinig de verantwoordelijkheid tot onderhoud der kerk.

Er wordt veel werk gemaakt van de Zondagsscholen, die daar de beteekenis hebben van onze catechisaties. Verder verdient de stelselmatige arbeid onder de vrouwen de aandacht. De samenkomsten met de Maleisch-sprekende vrouwen werden goed bezocht. In Medan zijn vier vereenigingen, die elk een aparte taal gebruiken. De taai-verschillen maken het moeilijk al deze vrouwen bijeen te brengen. (Chineesche groep, Engelsche groep, Bataksche groep en Maleisch-sprekende groep.)

ZUID-SUMATRA.

Menigeen zal wel eerst met deernis vervuld zijn geweest, als hij op een zendingskaart zag, dat zoo'n groot stuk van Sumatra blank moest worden gelaten, omdat er geen georganiseerd zendingswerk gedaan wordt. Nu is de indruk van dit „blanke deel' niet geheel overeenkomstig de werkelijkheid. Een groot deel van het land is onbewoond oerbosch. Langs de Westkust werkt de Roomsch Katholieke Missie, die op een Protestantsche zendingskaart niet nader wordt aangeduid. In de Lampongsche districten begint het werk der Gereformeerde zending zich te ontwikkelen. Chineesche kringen worden nu en dan bezocht door de Amerikaansche Methodisten. Verder werkt er een Amerikaansch Genootschap, The World Wide Gospel Curiers, die van de gedachte uitgaan, dat evangelieprediking noodig is en doop kan worden toegediend zonder dat men zich door blijvende vestiging der zendelingen om gemeentevorming bekommert. De ,,Christian and Missionary Alliance wier zetel te Makassar is, werkt met den zendeling Mitchell van dat genootschap samen. De Alliance heeft er