vier jonge mannen heengezonden, die een jaar lang den cursus op de Bijbelschool te Makassar hebben gevolgd, als evangelisten en bijbelcolporteurs. De reiskosten zijn hoog, maar zij ontvangen geen salaris. Men vreest dan ook, dit werk uit gebrek aan geld niet te kunnen voortzetten.

In dit verband kunnen wij tevens noemen een soortgelijk werk op Bangka en Billiton. Op Billiton werken twee jonge Chineesche vrouwen, daar ter plaatse geboren, die thans voor haar werk een huis hebben gekocht. Er zijn onlangs 20 menschen gedoopt. Sedert zijn pastor C. Y. Wong en zijn vrouw voor Billiton bestemd. Op Bangka werden 30 personen gedoopt.

Er is nog geen reden om de zendingskaart van ZuidSumatra te herzien.

BORNEO (Bazelsche Zending.)

Het jaarverslag van de Basler Mission staat onder het devies ,,Het Woord Gods is niet gebonden". Niemand en niets kan de prediking van het Woord tegenhouden. Het verslag wijst eerst op de belemmerende machten en dan op de zegeningen.

De armoede onder de Dajaks bleef groot. Het viel moeilijk voor de ambtenaren om de belasting te innen. De waardevermindering van den gulden deed de prijzen stijgen. Daardoor kwam er meer welvaart, maar al spoedig trad de duurte in.

In den pioniersarbeid, als in Kotawaringin en het heuvelland ten noorden van Tamianglajang met zijn vele priesteressen en vele feesten, deed het heidendom zich nog duchtig gelden. Christus of Mohammed is de keus voor de Dajaks.

De Islam trad krachtig op, vooral in Kotawaringin. Alle middelen en gebruiken van het Christendom worden overgenomen, vooral door de Jong-Mohammedanen-beweging. In het gebied van Poedjoen worden scholen geopend. Mandomai is een centrum dezer actie geworden; in November werd een Mohammediah-congres gehouden, „dat is nu onze synode"; het had echter een roemloos einde.

In de Christengemeente is nog veel nood en zonde. De straat en de bioscoop trekken de jeugd aan in Bandjermasin.