opbrengst der Jubileum-zegels enz. een bedrag van f 11.000.—, waardoor zoowel Kerk en Zending in haar geheel als ook enkele, meer zelfstandige takken, in staat werden gesteld oude gaten te stoppen en opbouwend werk te verrichten.

De algemeene maatschappelijke toestand van Suriname en van Kerk en Zending als deel ervan, gaf hetzelfde sombere aspect als gedurende de laatste jaren. De werkloosheid en het gemis aan redelijk loongevenden arbeid liggen als een druk op de bevolking. In de stad en op het platte land wordt veel armoede geleden: er is ondervoeding en gebrek aan de noodigste kleeding, zonder eenig tastbaar uitzicht op verbetering.

Met dankbaarheid wordt echter geconstateerd, dat er in de gemeenten krachten werkzaam zijn, die zich voor behoud en opbouw verantwoordelijk weten en dit besef ook in de daad. omzetten. Voor kerkelijke doeleinden werd pl.m. f 24.600.— opgebracht.

Wat het kerkelijk leven betreft was 1936 een jaar van rustigen arbeid. Het aantal van doop en huwelijks-inzegening vertoont geen noemenswaardig verschil met vroegere jaren, dat van bevestiging tot lidmaat toont vooruitgang. In de week der gebeden werd eiken avond een bijeenkomst gehouden in het Hollandsch en in het Neger-Engelsch naast elkaar. De Broedergemeente nam deel aan de voorbereiding voor gemeenschappelijken protestantschen arbeid op Christelijk-sociaal terrein, wat leidde tot de oprichting van het ..Protestantsch Werkverbond".

De stadszending te Paramaribo omvat o.m. Arbeidsbeurs. Armenzorg, Bijbelstudiekringen, Evangelisatie, Film- en Lichtbeeldendienst, Weesvoogdij, Werkloozen-vestiging, Sociale Cursussen.

Het kinderhuis Saron herdacht in December 1936 het 25-jarig bestaan. Het begon met 12 kinderen en heeft er nu 95 a 100. Behalve het huisouders-paar zijn eraan verbonden 3 Surinaamsche zusters en 2 Surinaamsche opzichters. Ongeveer 280 kinderen zijn door Saron heengegaan. De feestviering bracht p.lm. f 1100.— in kas.

Het Driehoekswerk voor meisjes (Surinaamsche Meisjesclubs) werd verdiept, terwijl verdere uitbreiding voorloopig