achterwege bleef. Het aantal meisjes bedroeg 350. In Augustus 1936 werd het eerste clubhuis plechtig in gebruik genomen.

Op soortgelijke wijze werd het Vierhoekswerk voor jongens begonnen met 55 georganiseerde leden en een voortroep van 20 leden.

Het Protestantsch werkkamp der rijpere jeugd te Bakramasanga bracht vele moeilijkheden mee.

Te Moengo en Nieuw-Nickerie is een soortgelijke jeugdbeweging aan den gang.

In de Protestantsche Melaatschen-inrichting Bethesda werkte de Broedergemeente mee door aanstelling van den Leeraar-directeur en de zusters. Voor 1937 is de benoeming eener vierde diakones voorgesteld.

Op onderwijsgebied werd begonnen met den bouw eener nieuwe Comenius-school. Evenzoo met een onderwijswoning te Saron. Het aantal leerlingen op de scholen blijft zich in stijgende lijn bewegen, zoodat ook het aantal leerkrachten moest worden uitgebreid.

Aan de Saramacca is de taak der eerste kerstening van de bevolking voltooid. Waar het thans op aan komt, is het doen doorwerken van de krachten des Evangelies in het gewone leven der Matuaris- en Kwinti-negers.

Aan de Suriname heerschte voedselschaarschte als gevolg van groote droogte. Getracht werd den nood te keeren. Het geestelijk leven gaf in enkele gemeenten reden tot bezorgdheid. Het medisch werk van Zr De Borst en meester Leerdam, resp. te Ganzee en Botapasi, blijft zich in groote waardeering verheugen. Vermindering van zuigelingensterfte is merkbaar.

In het Oosten der kolonie, onder de Djoeka's aan de Cottica en haar zijrivieren is een zekere Wensi werkzaam, een Pinassineger, die beweert een goddelijke roeping te hebben ontvangen om zijn stamgenooten uit hun geestelijk isolement te verlossen; maar veel uitwerking van dit optreden is nog niet gezien. Geheel nieuw terrein werd aan de Lawa in bewerking genomen. De Bonni-negers verzochten om een leeraar.

Het zendingswerk onder de Britsch-Indiƫrs moest den heer en mevrouw Van Baaien missen als huisouders van Alkmaar; de heer en mevrouw Endert namen het kinderhuis waar. bij-