(Moh. rechtgeleerde) of Qadi (dito) niet het recht dwingend op te treden. Worden de rechten van één der partijen of de voorschriften overtreden, dan eerst krijgt de rechter de bevoegdheid het huwelijk te ontbinden.

De heer Salim is er van overtuigd, dat bij nauwkeurig onderzoek men tot de overtuiging zal komen, dat men in de Islam, wetgeving een goeden grondslag zal vinden, die de gelijkheid in rechten van man en vrouw zeer nabij zal komen en die tegelijkertijd niet in strijd zullen zijn met de natuur en de realiteit.

Voorts spreekt de heer Salim de hoop uit, dat de commissie met een goede ontwerp-regeling voor den dag zal komen. Ten eerste zal hierdoor het prestige van den Islam verhoogd worden en ten tweede zal daardoor voorkomen worden, dat er een ordonnantie in het leven geroepen wordt, die buiten de Islam, wetgeving om tot stand komt.

De Islam. (Sumatra).

De Pedoman Masjarakat, een uitgave van Moehammadijah te Medan, ijvert vurig voor een vastere basis voor den Islam. Met blijdschap constateert schr, dat de moties aangenomen op het P. S. I. I. congres te Bandoeng, zoo geheel in haar lijn liggen. Deze hielden in 't kort in, dat regelingen betreffende Moslims aan de Moslims zelve moeten worden overgelaten. Indien de regeering dan toch haar oog daarover wil laten gaan, moet zij ter zake kundigen in den Raad Agama benoemen en niet de bevoegdheid tot beslissen aan den Landraad opdragen. Bovendien gaat zij ook niet accoord met de oprichting van een Hof voor Mohammedaansche Zaken. Om aan deze moties vorm. te geven heeft de P. S. I. I. besloten een Raad van Oelama's op te richten en acht zij het tevens noodzakelijk een Indonesisch-Islamietisch congres samen te roepen.

Dat dit geheel in de lijn van bovengenoemd blad is, blijkt wel uit artikelen, die destijds daarin verschenen en waarin aangedrongen werd op een Hioogen Oelama Raad, om een stevig propaganda-front te vormen, ten einde de gevaren, die den Islam bedreigen, tegen te gaan.

Voorts legt schr sterk den nadruk op het groote belang van