3. Op reis. De BB. E. W. G. G raafland en J. S. de Y eies, met hunne Echtgenooten, zijn thans, aan boord van het Stoomschip Utrecht, op reis naar hunne bestemming.

Overladen van Zr. AMALIA, FREDERIKA, PAÜLINA GRAAFLAND geb. RIEDEL.

Op den 17den December 1887 overleed te Amboina, na lang en smartelijk lijden, in den ouderdom van 47 jaren de Echtgenoot van Br. N. G raafland , Dochter van wijlen onzen zoo wel bekenden Br. J. P. R iedel , met Br. J. G. S chwarz de eigenlijke grondlegger van onze Zending in de Minahassa.

Te Tondano geboren en opgevoed, was zij geheel vertrouwd met de taal en geaardheid van den Inlander, zoodat zij ook daardoor onzen Broeder met vrucht ter zijde stond. In de huishouding en in het dagelijksch verkeer met de bevolking was zij voor onzen Broeder een krachtige steun. Hij gevoelt al de zwaarte van dit verlies, vooral nu zijne betrekking, als Adjunct-Inspecteur van het inlandsch onderwijs, hem noodzaakt vaak en langdurig van huis te zijn. Dubbel treffend was deze tijding voor onze jeugdige Broeders en Zusters op een' tijd, dat zij zich voor hun vertrek gereed maakten en reeds met verlangen de ontmoeting met eene geliefde, hoog geschatte Moeder te gemoet zagen.

In Zr. G raafland is eene Martha, eene zorgende en zorgzame van ons gegaan. Moge het haar gegeven worden, naar het woord van onzen Heer, tot de vrienden te Bethanië »de heerlijkheid Gods te aanschouwen", daar zij is ingegaan tot de rust der gezaligden!

5. Vereeniging tot Uitrusting van Zendelingen.

Van de BB. Zendelingen aan contributies ƒ 20.80 Uit de catechisatiebus van Br. R ooker » 29.20

6. Pinkstercollecten, Bijdragen van Hulpgenootschappen, Giften en Legaten.

APP1NGADAM. (Afd.) Door Ds. Goedhuis: Collecte bij de opwekkende rede Bierum den Boer . iDelfzijl Pinkstercollecten. ƒ 17,29 6.28* 10,— 9,s0 Hulpgen. Giften en Legaten. ƒ 13,91