lande behartigen. Maar wij zouden nu wel ons gansche volk willen oproepen om toch vooral zijne belangstelling in de volken en stammen van Ned. Indië door daden te toonen. De Evangelische zending heeft hare eigenaardige roeping. Elk Nederlander heeft ten aanzien van Indië de zijne. De Regeering heeft al sedert jaren getoond, dat zij vroegere vooroordeelen tegen de zending heeft ter zijde gesteld. Verscheidene van hare Ambtenaren hebben van ingenomenheid met de uitkomsten der zending doen blijken. Maar de Regeering moet steun vinden bij de natie, en deze begrijpe, dat in onze dagen meer dan sedert lang de oogen van vreemde Mogendheden op koloniën gericht zijn en dat het dus volksbelang voor ons is, het heil onzer Buitenlaudsche bezittingen te behartigen.

Gewaagden wjj bij herhaling van samenwerking op gepasten voet tusschen de verschillende Genootschappen en Vereenigingen, wjj rekenen het ons tot een voorrecht te mogen mededeelen, dat zich een vast Committee gevormd heeft voor de conferenties, jaarlijks in de maand Juni, te Amsterdam te houden. Het vergadert aanvankelijk beurtelings te Rotterdam in ons Zendeliughuis en te Utrecht in dat der Utrechtsche Zendingsvereeniging. Eene fusie der Vereenigingen is hiervan ten eenenmale uitgesloten; de toeleg is, elkander ter zijde te staan, waar de algemeene belangen der zending dit vorderen. Tot nog toe hebben wij geen bepaalde uitkomsten te vermelden. Wij vertrouwen echter, dat zulks na de eerstvolgende conferentie te Amsterdam wel het geval zal zijn, en wij hopen dan ook, dat onze Medebestuurders zich zullen beijveren daaraan deel te nemen. De geest zg en blijve broederlijk. De geschiedenis van de laatste jaren heeft wijsheid geleerd. Moge die in de gemengde samenkomsten zich doen gelden, en Gods Geest daar wonen!

Is dit zóó, dan mogen wij met volle vrijmoedigheid de Schriftwoorden eikanderen toeroepen: ,/Weest eensgezind onder malkanderen" en //Indien het mogelijk is, zooveel in u is, houdt vrede met alle menschen." Met volle vrijmoedigheid, herhalen wij, omdat dan die woorden eene broederlijke herinnering zullen zijn, ook voor ons zeiven. Bedenken wij, dat de tegenstanders velen zijn; doch ook, dat de kracht der Evangelische zending onweêrstaanbaar is, wanneer zij geworteld is in het geloof, geheiligd wordt door de liefde. Door haar zal Gods kracht in onze zwakheid volbracht worden. Zoo zjj het!