eenvolgende dagen door de plaatselijke schoolcommissie, bestaande uit den Controleur, het Districtshoofd en den Hulpprediker, voor schoolgebruik geopend. Dit ging gepaard met eene plechtige ontvangst der Commissie, toespraken, gezang der schooljeugd en van ouderen, terwijl de gebouwen en hun terrein met vlaggen en bloemversieringen prijkten.. De plechtige inwijding dier gebouwen, als kerkgebouw, zou later op een' Zondag, op godsdienstige wijze geschieden, en heeft nu óveral plaats gehad.

»Ofschoon deze gebouwen, door hunne tweeledige bestemming ook in gedaante en inrichting een tweeslachtig karakter hebben, bracht toch hunne voltooiing eene zichtbare blijdschap te weeg, zoowel bij de bevolking en hare hoofden, als by de schooljeugd en hare onderwijzers en ook bij de gemeente. En ook ik verheug mij daarin, al zijn daarmede inijne wenschen ten opzichte van de gemeente nog lang niet ten volle bevredigd. Immers, wat daarmede verkregen werd, is als eene belangrijke verbetering te beschouwen. De school is nu voortaan te vinden in een groot, ruim en frisch lokaal van een behagelijk uiterlijk en waarin behoorlijk voor licht en lucht gezorgd is. Tot hiertoe werd zij, bijna zeven jaren lang, in eene sombere, onoogelijke en ongezonde bamboeloods gehouden. En de gemeente betreedt nu mede, in plaats van hare door verwaarloozing vroeg vervallen en onvoldoende kerkgebouwen, frissche, ruime lokalen, waarin zij geschikt plaats kan vinden, al moet dan ook een groot deel op de minder geschikte schoolbanken zich nederzetten. Maar wij willen dit eens daar laten en ons alléén verheugen in de tijdelijke opwekking, die deze gebouwen thans teweeg brengen. En daarvoor is reden. Immers, heb ik mij jaren lang bedroefd, ja geërgerd, over de geringe waardeering van den godsdienst, vooral ook blijkbaar in de geringe offervaardigheid der gemeenten, - ter gelegenheid van de inwijding der nieuwe gebouwen bleek het, dat er althans enkelen zijn in de gemeente, die wat van het hunne, ter eere Gods en ten algemeenen nutte,.