del! Zóó zelfs, dat ik de huizen, die mijn vader mij had nagelaten, wegens schuld heb moeten verkoopen. En daar komt dan nog bij, dat mijne eigen huizen te T. tot op den grond zijn afgebrand, met huisraad en koopwaren, alles weg.

Ik. Juist daarom, Man, moet ge uw hart nu eens op iets anders zetten, dat u kan troosten over uw leed, opdat het er niet te ver mêe ga. Bedenk, dat ge bij uwe geboorte niets hebt meê gebracht, en dat ge bij uwen dood ook geen geld of goed zult meênemen. Slechts hemelsche goederen kunnen wij meênemen; en daarom moet ge die verzamelen en daarnaar trachten, terwijl ge nog in leven zijt; na den dood sal het daartoe te laat zijn.

Léman. Ja, kang! (1) ik vraag slechts uwe voorbede, opdat ik den waren weg moge vinden.

Ik. Bid gij zelf ook, dat de Heer uw hart verlichte.

De heer V. Ja, Léman! je moet dat niet vergeten, en er maar niet stil bij blijven zitten.

Hier keek ik naar de klok, en zag, dat de uurwijzer reeds dicht b^j 12 stond. Ik verzocht dus naar huis te mogen gaan; en nadat de gastheer mij dit had toegestaan, gelastte hij, voor mij een wagentje in te spannen, waarmeê ik spoedig goed en wel weder mijne woning bereikte.

3. Uit het Jaarverslag van het Nederlandsche Bijbelgenootschap.

//De lithografische uitgaaf van den Maleischen bijbel met ArabischMaleisch letterschrift is met de verschijning van het vierde deel, het Nieuwe Testament bevattende, voltooid. Het omvangrijke werk getuigt door zjjn keurig schrift en de smaakvolle arabesken, waarmede het begin en het slot der boeken, geheel in Maleischen trant, zijn versierd, van de moeite en zorg daaraan door den Heer H. C. Klinkert ten koste gelegd, terwijl ook de lithograaf, de Heer P. W. M. Trap te Leiden, zich op zeer verdienstelijke wijs van zjjne taak heeft gekweten. Moge deze bijbeluitgaaf door haren Oosterschen vorm den smaak der ïMoslemsche Maleiers bevredigen en zich zoodoende tevens den weg tot hunne harten banen."

//Van het Nederlandsche Zendelinggenootschap ontvingen wij de

(1) Kang, verkorting van kakang; eigenlijk oudere broeder; hier zooveel als vriend.