mededeeling, dat het voornemens was eerlang een' Zendingpost te vestigen in het landschap Posso op het eiland Celebes, Zuidwaarts van de golf van Tomini gelegen, en tevens het voorstel om onzerzijds een' jongen taalgeleerde derwaarts af te vaardigen, tot beoefening van de Alfoersche taal, die daar inheemsch is. In eene samenkomst met de Heeren N. Graafland, Inspecteur van het onderwijs in Indië, en Dr. J. G. F. Riedel, Oud Assistent-Resident te Gorontalo, overtuigden wij ons, dat dit voorstel alle aanbeveling verdiende. Daarbij werd ook met name gewezen op den student-alumnus van ons Genootschap, den Heer N. Adriani; maar het scheen ons voorbarig om voor dezen, wiens studietyd nog nauwelijks ten halve verstreken was, nu reeds een' toekomstigen werkking vasttestellen; zoodat deze belangrijke aangelegenheid wel tot ernstige beraadslagingen maar nog niet tot een besluit heeft geleid. Later vernamen wij met genoegen dat de Heer Adriani tot Candidaat in de taal- en letterkunde van den Polyneesischen archipel is bevorderd."

Wij komen later op dit onderwerp terug.

4. Postzegels.

In Maandbericht No. 2 deelden wij meê, dat in 1888 aan verbruikte postzegels verkocht werd tot een bedrag van f 108,51£. De opbrengst in dit jaar zal niet zóó groot zijn, maar zeker zal het verder komen dan de ƒ 50,40, die vermeld staan in Maandbericht No. 10, daar de nieuwe verkooper, dien wij aanstelden (zijn voorganger verliet onze stad) en die zeer goed op de hoogte is van de waarde der verschillende soorten, druk bezig is om onzen voorraad van de hand te zetten. De meeste verzamelingen, die ons geworden, bestaan uit soorten, die eerst dan waarde krijgen, wanneer zij bij honderd-duizenden ten verkoop kunnen worden aangeboden. Deze mededeeling mag zeker ook wel dienen tot antwoord aan N.N. te Scheemda, die ons voor eenige dagen 160 gewone Nederlandsche zond, met de vraag: «hebben deze postzegels nog eenige waarde?" Allen hebben waarde, doch voornamelijk die soorten, welke nu niet meer in gebruik zijn. Deze afzonderlijk te houden, levert groot gemak op. Er zijn vrienden, die ze afknippen van oude brieven (zeer goed!) en ze, als van gelijke waarde achtende, onder de anderen doen, waardoor het gebeuren kan, dat zij niet opgemerkt worden en verloren gaan. Van oude brieven en stukken de postzegels afknippen, mag stellig aanbevolen worden; dat wordt zelfs gedaan bjj de Ministerieën,