in den Haag, die nu onlangs, naar wij vernamen, bij inschrijving tot een bedrag van ongeveer ƒ 2000 verkochten. Wat die schijnbaar nietige dingetjes al niet te zeggen hebben! En wat zeggen zij ons veel. Iedere verzameling, die tot ons komt in enveloppe, pakje, doos of kistje spreekt van belangstelling in het werk der zending, van liefde voor den arbeid van ons Genootschap. — Wij geven hier weder gaarne op, wat wij ontvingen: Bolstoard, door Grietje Draaisma 1800 stuks; Bozum, eene verzameling van eenige BB. Bestuurders des Genootschaps ; Dalen, door Ds. Bosch Keiser 10,600 ; Dordrecht, twee bezendingen van de Hulpvereeniging, waaronder eene van 18,000; Dwingeloo, van Ds. Douwes; Enkhuizen, van Ds. Boon 19,625 en 500 briefkaarten; Goes, van den Heer Roskes eene bezending; Gouda, van den Heer Kok; den Haag, door Ds. v. Koetsveld 6 pakjes en kistjes; van Ds. de Ridder een kistje en van diens zoon, den Thesaurier der afdeeling, eene doos, voornamelijk bijeengebracht door Mej. C. en den Heer van Limburg Stirum (veel Indische, die meer waarde hebben dan de Nederlandsche); van den Heer K. een pakje en van de jonge Juffrouw Chr. Krugt; Groningen, van de Dames Daubanton 14,000 stuks; Grosthuizen, door Ds. van Ketel 8000; Haarlem , door Ds. Wjt een pakje van den Heer S.; Hardegarijp, door Ds. van Loenen, die ons helaas door den dood ontviel, een kistje; Heemstede, van N. N. een album, waarin verscheidene' van eenige waarde, omdat het oude zijn; Holwert, van Ds. Plantinus een kistje; uit Hoogkarspel, eene doos; Lochem, van Ds. van Tricht; Meppel, van Ds. Kamp 7700 Nederl. 100 Indische, 1400 Buitenl., en van Jan Holstein 4000: Middelburg, van N. N. 12,000; Nichtevecht, van Wed. H. du P. de M. eenige duizenden; Nijmegen, van de fam. Moulijn twee bezendingen ; Oosterbeek, van Mej. W. een pakje; Purmerend, door Ds. Simon van der Aa een pakje; Roderwolde , door Ds. Busch Keiser 12,800; Rotterdam, pakjes, kistjes enz. door Ds. van der Pot, Ds. Tijssen, Ds. Vinke, Ds. de Visser, den Heer Dijxhoorn, den Heer Wenk ; van de Dames N. een zak vol; aan het Zendelinghuis bezorgd van N. N., ook een zak vol; door den Heer Bos, van de kinderen der Zondagschool 4 malen 10,000 stuks, eens met 55 ets. voor verkochte zegels; van Mevr. L. een doosje, van Mej. M. H. W. 6500; door Mevr. Tijssen van Mej. J. v. d. V. 880 0; Uskwert, door Ds. Ellens, verzameld door D. en anderen 24,300 Binnenl., 800 Buitenl.; Utrecht, door Mej. M. W. v. d. B. 5250 en 23,100; Vollenhove, door Ds. van Spankeren van Mevr. D. een doosje; Zaandam, van den Heer Dekker een kistje.