Alzoo uit 26 plaatsen veel ontvangen; hoeveel meer zou er komen, als het getal plaatsen en medewerkers eens verdubbelde , en dan, als onze verzamelaars en vriendinnen eens de hulp inriepen van bloedverwanten en kennissen in Nederl. Indië, West-Indië en elders; eens werk maakten van oude, zeer oude postzegels! Het is bekend, dat Album-aanleggers voor een enkel postzegeltje soms fabelachtige sommen willen betalen. Inderdaad, als wij van deze dingen hooren, dan wordt het ons duidelijk, dat men spreekt van postzegelhandel, postzegelbeurs, postzegel-tentoonstelling, enz., maar dan mogen wij, die met ons zoeken en verzamelen een heerlijk doel beoogen, voortaan ook aan deze dingen wel meer nnze aandacht geven ; het kan een betere bron van inkomsten worden voor ons Genootschap, dat ieder jaar, bij de uitbreiding zij ner werkzaamheden, meer noodig heeft.

5. Onze Reizigers.

Br. Brouwer verzocht ons bij het afscheid in ons Maandbericht zijne hartelijke groeten en heilbeden over te brengen aan onze Vrienden en Vriendinnen.

Van Br. Niks ontvingen wij, ook namens Zr. Wijngaarden goede berichten uit Marseille. Zij zullen thans reeds in de Indische zee zijn. God geleide deze Broeders en Zusters verder op hunnen weg!

Br. Kreemer maakt zich gereed om met zijne Echtgenoot en hun zoontje per //Noordholland" te vertrekken.

6. De BB. H. J. Rooker en A. C. Kruijt.

Onze kweekelingen, Br. H. J. Rooker, eenige zoon van onzen Br. H. Rooker, te Tondano en Br. A. C Kruijt, derde zoon van onzen Br. J. Kruijt, thans nog te Këndal-Pajak, legden den 3den October met goed gevolg voor de Commissie'tot de zaken der Proteetantsche kerken in Nederl. O. en W. Indiën, het examen af, dat de bevoegdheid geeft tot den Evangeliedienst onder de Inlandsche bevolkingen.

Beide Broeders zullen, na zich nog nader practisch te hebben voorbereid voor de taak, die hen wacht, (D. V.) door ons in den loop van het volgende jaar als zendelingen van ons Genootschap worden afgevaardigd.

Nog bereiden zich twee van onze kweekelingen voor tot het afleggen van bedoeld examen. Voor hen zal de nadere, bijzondere