Het Bestuur der hulpvereeniging Rotterdam acht zich gelukkig aan het eind van het 44e boekjaar te kunnen melden, dat aan den Thesaurier van het Neder]. Zendelinggenootschap kon worden afgedragen f 1232,56. Doch hoe bevredigend deze uitkomst ook moge zijn, met het oog op de stoffelijke behoeften van het N.Z. G. spoort het zijne leden aan, krachtig aan de uitbreiding van het ledental mede te werken.

Sprekende over de Zondagscholen, wier toestand alleszins bevredigend kan genoemd worden, wordt ook nog een woord van waardeering gewijd aan de nagedachtenis van den heer L. J. Bos Sr., die ruim 20 jaren met zijn uitgebreide kennis en groote gaven arbeidde aan de ontwikkeling van duizende leerlingen. Vele leerlingen en oudleerlingen geleidden hem grafwaarts, waar een eenvoudig gedenksteentje de plaats aanwijst waar hij rust.

Den heer Gr. Loos trad op als zijn plaatsvervanger aan de Zondagschool.

De algemeene vergadering van 2 November 1896 werd door een groot aantal belangstellenden bijgewoond. De verschillende toespraken werden afgewisseld door gezang van de gemeente en het kinderkoor der vereeniging, en voorstellingen met de tooverlantaarn door Br. A. Kruijt. Met een woord van dank aan allen die in 1896 de vereeniging hebben gesteund, en eene aansporing tot volharding, terwijl tevens werd gewezen op het naderende Eeuwfeest, en tot het geven van eene feestgave aangespoord, (met inzamelen waarvan het bestuur zich reeds druk bezig houd) eindigt het verslag.

Zaandam. Uit de boeken en staten des Penningmeesters bleek dat in J896 de inkomsten bedroegen f 133,77, maakt met een kassaldo van het vorige jaar ad f 89,16 een totaal van f 222,93; de uitgaven waren f 131,22J ; bij den Penningmeester van het Genootschap werd f 100 gestort en er bleef alzoo in kas een saldo van f 91,00|.

De finantieele toestand wordt in het verslag niet ongunstig genoemd.

Aan het Bestuur werden toegevoegd J. Scholtens en H. Vis en het is dus samengesteld als volgt: F. van Santé, te Koog a/d Zaan, J. van Heek, H. Dekker Wz., L. Zwart, H. Vis en J. Scholtens, te Zaandam en S. Kaper, te Wormerveer.

Het aantal leden der Zaanlandsche hulpvereeniging is 113. Dit getal moet grooter worden. Daarom wordt bij de leden aangedrongen, dat zij de door de vereeniging toegezonden Maandberichten aan anderen ter lezing geven, opdat ook die opgewekt worden om deel te nemen aan het heerlijk werk der Zending. Ook hier gaat een circulaire rond met het doel eene feestgave in te zamelen voor het a.s. Eeuwfeest van het Genootschap.