verkeeren, zooals bekend is, met deze zending in een geheel eigenaardige positie. En om de wille van degenen, die ons de zending onder de Karo-Battaks hielpen beginnen, maar bovenal ter wille van het Koninkrijk Gods, bidden wij vurig, dat de ijverige arbeid van Br. Joustka , kan het zijn, weldra bekroond moge worden met een rijken zegen.

Binnenland.

Dat de binnenlandsche aangelegenheden van ons Genootschap in het af'geloopen jaar veeltijds de aandacht vroegen van ons Hoofdbestuur, is onzen vrienden bekend. liet plotselinge vertrek van Dr. Weijland mocht zoo min mogelijk stoornis brengen in den gang van zaken, maar het zou waarlijk niet mogelijk zijn geweest, aan dezen eisch ook maar eenigszins te voldoen, indien niet Br. Roskes en zijne gade zich onmiddellijk bereid hadden betoond, het belangrijkste deel van den arbeid op zich te nemen. Het is hier de plaats om dezen Br. en Zr. nog eens den warmen dank van Bestuurders en Leden des Qenootschaps over te brengen. Een zware taak heeft gedurende acht maanden op hunne schouders gerust en, het moet herhaald, zij hebben opnieuw getoond, dat zij, waar het de belangen van ons Genootschap gold, voor niets terugdeinzen. Toen dan ook in Januari de nieuw benoemde Birector zijn ambt aanvaardde, toen was het waarlijk niet te bespeuren, dat zoo geruimen tijd lang zijn plaats vacant was gebleven.

Wat dezen zeiven aangaat, herinneren wij, dat hij op. voordracht der Commissie van Onderzoek en Toezicht, den 15 en October met eenparige stemmen werd benoemd, welke benoeming bij schrijven van 1 November werd aanvaard. In de Kerstvacantie trokken Br. Gunning en zijn gezin het Zendelinghuis binnen en in de Vergadering des Hoofdbestuurs van 15 Januari werd hij bij monde van den Praeses geinstalleerd. En toen nu den 18 en Januari onze zes kweekelingen van hun Kerstvacantie terugkeerden, ging het voor velen nieuwe werk weldra zijn ouden gang.

Wie het meest onder deze verandering hebben geleden, dat zijn zeker de vijf nieuwe kweekelingen, die thans sinds den 10 eD Mei in het Zendelinghuis zijn gevestigd. In het Maand-