October 1897. JK 10.

MAANDBERICHT

VAN HET

Nederlandsche Zendelinggenootschap.

(Gesticht in 1797.)

99ste Jaargang.

Dr. A. Drost Dzn ., predikant te Delft. Gerb. H. Lkdeboer , Hoofdsteeg 38, Rotterdam. J. W. Gunning Je ., Zendelinghuis, 11. Rottekade 57, Rotterdam. J. W. R oskes , R. Rottekade 59, Rotterdam.. Voorzitter: Thesaurier: lsto Secretaris: 2 de Secretaris:

INHOUD.

1. De opleiding en vorming van inlandsche ziekenverpleegsters, door Mevr. Bervoets - van Ewijck. — 2. Vertrek van Br. A. Kruijt. — 3. 1797-1897 Feestgaven.

1. De opleiding en vorming van inlandsche ziekenverpleegsters door Mevr. BERVOETS VAN EWIJCK.

Er zijn nu ik dit schrijf ongeveer jaar verloopen, sinds onze inzegening te Rotterdam plaats vond. Dikwijls denken wij aan die plechtige ure terug; was het ons toen een groot voorrecht te midden der gemeente afgevaardigd te worden, niet minder is het ons nu een bezieling bij onzen dagelijkschen arbeid te weten, dat wij in tegenwoordigheid der gemeente een heilige taak op ons namen, die wij met inspanning onzer beste krachten en met algeheele toewijding te vervullen hebben. Herhaaldelijk verheug ik mij er in, dat de inzegening ook mij persoonlijk is te beurt gevallen, waardoor ik mij, behalve door het bevel van mijnen Heiland, ten zeerste gebonden voel aan het werk op dezen zendingpost. Hij onze afvaardiging ontving ik de bijzondere opdracht om inlandsche meisjes tot ziekenverpleegsters op te leiden; laat ik u hierover een en ander mogen mededeelen en u toelichten hoe ik deze taak tracht te volbrengen.

Het zal u wellicht eenigszins verwonderen te vernemen dat de meisjes, die onder onze leiding staan, den gemiddelden leeftijd van 16 jaar bereikt hebben; wij moeten onze ziekenverpleegsters zoo jong aannemen, daar wij rekening moeten houden met de