November 1897. M 11.

MAANDBERICHT

VAN HET

Nederlandsche Zendelinggenootschap.

(Gesticht in 1797.)

99ste Jaargang.

Dr. A. D rost D zn '. , predikant te Delft. G erb. H. L edeboer , Hoofdsteeg 38, Rotterdam. J. W. G unning J r ., Zendelinghuis, R. ltottekade 57, Rotterdam. J. W. I ïoskes, R. Kottekade 59, Rotterdam. Voorzitter: Thesaurier: late Secretaris: 2de Seeretaris:

INHOUD.

]. Berichten omtrent den voortgang der Evangelisatie in de Minahassa over 1896. — 2. Een goede tijding. — 3. Mededeelingen. — 4. 1797-1897 Feestgaven. — 5. Pinkstercollecten, bijdragen van Hulpgenootschappen, Giften en Legaten.

1. Berichten omtrent den voortgang der Evangelisatie in de Minahassa over 1896.

Onder liet hierboven staande opschrift zendt de Zendingvereeniging in de Minahassa jaarlijks een verslag in van den staat der gemeenten van inlandsche Protestantsche Christenen aldaar. En onder hetzelfde opschrift zijn Bestuurders van het Nederlandsche Zendelinggenootschap gewoon daaruit een en ander in een Maandbericht op te nemen, wat voor belangstellende vrienden der Zending belangrijk geacht mag worden.

//Voortgang der Evangelisatie", dit zou kunnen beteekenen //uitbreiding van het Christendom in steeds wijderen kring, onder Mohammedanen en Heidenen". En deze beteekenis is niet geheel buitengesloten. Immers ook nog worden telken jare enkelen tot de gemeenten aldaar toegevoegd, die nog geheel daarbuiten stonden.

Maar terecht merkt een der oudste Hulppredikers aldaar op, dat voortgang van de Evangelisatie in de meeste gemeenten van de Minahassa niet anders kan beteekenen, dan //geregelden .voortgang van het werk der verzorging en beves13