INHOUD.

1. In Memoriam Dr. A. Drost Dzn. — 2. De Zending „Swaroe" in 1897. — 3. De Bond van Hulpvereenigingen voor het Nederl. Zendelinggenootschap. — 4. Eene samenkomst met de Medehelpers, te M&dj&-warn&, 31 Januari tot 5 Februari. — 5. De BB. Luinenburg eu de Vries. — 6. Mededeelingen. — 7. 1797-1897 Feestgaven. — 8. Pinkstercollecten, bijdragen van Hulpgenootschappen, Giften en Legaten

1. In Memoriam Or. A. Drost Dzn.

Niemand der leden van het Hoofdbestuur die op den 6 ea October j.1. den man, wiens naain hierboven vermeld staat, tot hun voorzitter herkozen, die hem dien dag zijn taak met de gewone opgewektheid zagen vervullen en die hem na afloop der vergadering des namiddags te half vier ure de hand ten afscheid drukten, niemand van hen heeft zeker vermoed, dat deze zelfde man een groot half uur later uit dit leven tot een hooger zou zijn opgeroepen. Wij weten wel, dat 's menschen leven is als het gras, als een bloem des velds, die snellijk afgesneden wordt; het lied van komen en van gaan, van plotseling geheel onverwacht henengaan, is ons wel vaak voorgezongen, maar toch zóó snel en zóó onverwacht voorwaar, God is groot en wij begrijpen Hem niet.

In het midden van zijn werk is hij opgeroepen. Van dat werk, dat zijn ziel zoo geheel vervulde, want hij was een man, die leefde voor zijn taak en voor zijn plicht. En tot die taak rekende hij ook, of laat ons liever zeggen, hij wist, dat God tot die taak rekende, dat hij mede zou arbeiden aan de komst van Zijn koninkrijk in deze wereld. En dat deel van zijn levenstaak was hem lief boven menig ander. Hij was een van die mannen, op wien men rekenen kon in de vergaderingen; die nooit ontbrak, vroeger niet, toen hij als gewoon lid zitting had, veel minder later, toen hij het voorzitterschap bekleedde. Eu hij kwam daar, omdat zijn hart er hem toe dreef; omdat hij liefhad den arbeid in den dienst van dien Christus, aan wien zijn ziel verbonden was met innige dankbaarheid; omdat hij diep voelde den nood der heidenen; omdat hij iets wilde mededragen van den zwaren last, die er drukt op de schouders eens zendelings.

Voorwaar, wij zullen het gevoelen, dat een werkzaam lid, een