December 1898. M 12.

MAANDBERICHT

VAX HET

Nederlandsche Zendelinggenootschap.

(Gesticht in 1797.)

100ste Jaargang.

Yice-Voorzitter: J. van dek Veen , Predikant, te Rotterdam. Thesaurier: Geubert H. Lkdebokr , Hoofdsteeg 38, Rotterdam. lste Secretaris: J. W. Gunning Jr ., Zendelinghuis, R. Rottekade 57, Rotterdam. 2 de Secretaris: J. W. Roskes, R. Rottekade 59, Rotterdam.

INHOUD.

1. Verslas: van een bezoek aan de gemeenten in de residentie Madioen, door A. Kruyt. — 2. Onze feestviering op 19 December 1897 te Tomohon. (Uit het verslag van Br. J. Louwerier.) — 8. Onze vernieuwde fröbelschool te Mödjö-warnö, door A. Kruyt. — 4. Iets uit een paar brieven van Br. Letteboer , op Savoe. — 5. De Zendingscheurkalender voor 1899. — 6. Pinkstercollecten, bijdragen van Hulpgenootschappen, Giften en Legaten.

1. Verslag van een bezoek aan de gemeenten in de residentie Madioen,

door A. KRUYT.

Eenige dagen geleden brachten br. De Munnik en ik een bezoek aan de beide gemeenten in de residentie Madioen. Deze werkkring staat thans onder de leiding van den zendeling te Kediri.

Ken verslag van onze reis kwam mij niet overbodig voor. Er is toch zoo weinig omtrent deze gemeenten bekend. Die ter hoofdplaats, 23 zielen groot, ontstond tijdens Bieger; die te Ngoeloep, afdeeling Panaraga, 135 zielen, is van veel ouderen datum. Zij is oorspronkelijk eene Christen-ontginning, tot dusverre nog de eenige oase in de woestijn. Behalve deze beide gemeenten vonden we in de boeken opgegeven: 6 zielen te Walikoekoen en 3 zielen te Winonga (afd. Magetan).

Aan het station te Madioen werden wij afgehaald door den nog jeugdigen voorganger der gemeente. Kr werd algesproken, dat er 's avonds tegen 5 uur, ten huize van Elias, een deibroeders, samenkomst zou zijn. Van de 5 volwassen mannelijke leden der gemeente waren er 4 aanwezig; van de 9 vrouwelijke 7. Dit was dus een bizonder goede opkomst, te meer te waardeeren,