meubelen zijn juist van Menado onderweg en zijn wij deze dagen dus druk aan 't werk om ons huis in te richten.

Zooveel mogelijk heb ik reeds de lessen van den lieer Louwerier gevolgd met het doel met het Maleisch wat meer vertrouwd te raken.

Zoodra ons huis op orde is, kan ik van de taalstudie meer werk maken en hoop ik ook de andere Heeren voor langeren tijd te gaan bezoeken om het gemeentewerk te leeren kennen.

Zondag 10 Febr. heb ik op verzoek van den Heer Lan gevoort het orgel bespeeld bij de inwijding. Het is een mooi instrument, dat zeker op den duur een goede leiding aan het gezang der gemeente zal geven. Den eersten keer was het gezang horrible. Een ieder zong op zijne wijs. Maar ook in dezen moeten de Minahassers leeren.

De kerk was geheel gevuld en een mooie collecte bewees, dat die gemeente met deze verandering is ingenomen.

Maar ik hield U reeds te lang bezig. Laat ik eindigen met U de verzekering te geven, dat mijne vrouw en ik beiden ons zeer thuis gevoelen in Indië en in 't bizonder in de Minahassa. Moge God ons verblijf en ons werk te midden van dit volk tot een rijken zegen stellen! Van mijn toekomst hier valt nog niets te zeggen: maar ook deze dingen zijn in Gods hand.

2. Van de dooden,

door Br. J. LOUWERIER.

Soedah përgi, hanja tra hilang.

Een paar dagen geleden was ik in een sterfhuis, om mede een kind van ongeveer 3 jaar grafwaarts te dragen. Hoe geheel anders is het hier in de sterfhuizen dan in 't vaderland. Den geheelen dag ziet men lieden in 't zwart af en aan loopen. De vrouwen meestal gewapend met een pinangdoos, om die rond te laten gaan bij hen, die mede hunne deelneming komen betuigen. Laat men zich daar echter niet te veel van voorstellen. Meestal zit men te praten over alles en nog wat, doch denkt heel weinig er aan, dat men in een sterfhuis is. Vaak hoort men gelach, schertsen enz., waardoor de stilte van de woning der rouwe wordt verdreven. Toch is er al veel verbeterd, zoodat we hoop hebben, dat het