geregeld in kim jaarverslagen bericht, en deze worden in hoofdzaak in onze Maandberichten' gepubliceerd. Ze geven ons een blik op ket werk dezer Broeders, dat bestaat in een gestadig verzorgen der genieenten, ket uit den weg ruimen van moeilijkkeden, ket controleeren van kun kulppersoneel, ket verzorgen der sckolen. Het is geen gerucktmakende arbeid, dien zij daar verrichten; de Minakassa mist tkans de aantrekkelijkheid van een nieuw arbeidsveld. Toch is het werk er voorwaar niet minder belangrijk. Het winnen van nieuwe velden is zeker zeer gewenscht, maar het behouden, van wat verkregen is, voorwaar niet minder. Het eisckt de getrouwkeid in ket klerae, die eigenlijk veel moeilijker is dan de getrouwkeid in ket groote. Wij gedenken onze Broeders met hartelijke belangstelling, en verblijden ons, indien het ons mogelijk is iets te doen om ken te steunen.

Br. Loeff kwam den 15en Januari te Menado aan. Hij vestigde ziek voorloopig te Tomokon, waar kij geregeld de lessen bijwoont, door Br. J. Louwerier aan zijne kweekelingen gegeven, en door kern in ket gemeentewerk wordt ingeleid. Wij kopen, dat de omstandigheden zullen toelaten, dat Br. Loeff nog eenogen tijd ziek voor zijn toekomstig werk kan "voorbereiden, opdat hij later met des te meer zegen werkzaam zij.

B o 1 a a n g -M ongondou.

De radja van dit rijk en zijn rijksgrooten kebben kun beloften trouw vervuld. De noodige gebouwen werden overal opgericht; en door de hulp van de BB. in de Minakassa slaagde Br. Dunnebier er in, in de maanden Juli en Augustus, achtereenvolgens 11 scholen te openen, zoodat, met de reeds door Br. de Yries geopende scholen, hun aantal in BolaiingMongondou thans reeds 14 bedraagt. Voorwaar een kracktig begin. Maar ook een dat kooge eiscken stelt aan onze financiƫele krackten. Weliswaar steunt de Regeering ons door subsidiƫn, en er bestaat uitzicht dat die, met het oog op de bizondere omstandigheden in Bolaang-Mongondou, zullen worden verhoogd. Maar aangezien wij hier met Minahassisclie onderwijzers moeten werken, die dus kun vaderland verlieten, en de inkomsten, die zij' daar trekken uit familiegronden, moesten opofferen, zijn wij gedwongen vrij kooge tracteinenten uit te keeren. Intusschen beramen wij maatregelen voortaan in dezen toestand verandering te brengen. Wij kebben daartoe te meer aanleiding, omdat vanwege het inlandsch zelfbestuur het verzoek tot ons kwam, een zende10