Beide broeders zijn bestemd op te treden als directeuren van kweekscholen voor inlandsclie voorgangers en onderwijzers, en moeten als zoodanig, terwille van de toegezegde Itegeeringssubsidie, bovengenoemde examens afleggen. Bij hun studiën werden zij op hoogst welwillende wijze geholpen door den Heer L. Tli. Mayer, die als autoriteit op het gebied van beide vakken bekend staat, en zich belastte met het voor hen noodige onderwijs, maar tevens hun vergunde gebruik te maken van zijn uitgebreide boekerij. Dit laatste is vooral voor de studie van ethnologie, waarvoor de gegevens meestal uit monographiën moeten worden zamengelezen, van zeer groote waarde. Wij hopen spoedig verblijd te worden met gunstig bericht omtrent het examen van deze beide Broeders. Is de afloop zooals wij hopen, dan begeeft Br. Smit zich, na een bezoek aan eenige kweekscholen op Java, zoowel die van het Gouvernement, als die van de Zending uitgaan, zoo spoedig mogelijk naar Deli, teneinde aldaar een kweekschool op te richten. Daarmede zal voorzien zijn in een groote behoefte; immers naarmate de aanvragen om scholen toenemen, wordt de behoefte aan inlandsch hulppersoneel voortdurend grooter: en ook hier is het 't beste werken met zonen des lands.

Zal dus in den loop van 1907 het aantal onzer zendelingen in Deli wederom op drie worden gebracht, het is ons een oorzaak van blijdschap en van dank aan de Commissie voor de Karo-Batakzending te mogen mededeelen, dat een onzer kweekei in gen zich eveneens voor dit arbeidsveld voorbereidt, om, zoo God wil, in 1908 derwaarts te worden afgevaardigd. Er bestaat reden te verwachten, dat hij bestemd zal worden voor de Hoogvlakte, het uitgebreide en hoopvolle arbeidsveld, waar thans nog slechts Br. van den Berg gevestigd is, en dat voor één zendeling veel te groot is. En daarmede zijn we, naar wij hopen, nog niet aan het einde van hetgeen voor dit arbeidsveld te doen zal zijn ; ook in de Doesoèn, d.w.z. de bewoonde streek op de helling van het gebergte tusschen het Plateau en het vlakke land van Deli, ontstaat meer en meer belangstelling in en vraag naar het Evangelie. Onlangs werd tot onzen Br. Xeumann te Sibolangit het verzoek gericht, zijn medewerking te verleenen tot het oprichten van 6 nieuwe scholen, en deze onder zijn toezicht te nemen. Br. Neumann is bereid om in dezen te doen, wat hij' kan. Maar het aantal zijner gemeenten is reeds vrij groot, vooral in aanmerking genomen het zeer bergachtige terrein, waardoor de afstand van de eene naar de andere plaats een lange en zeer vermoeiende wandeling eischt. Bedenkt men, dat Br. Neumann tot heden belast was met de opleiding van het hulp-