Het aantal leerlingen op de dagschool is reeds tot over de 200 gestegen. Ook uit omliggende desa's komen verscheidene jongens hier het onderwijs volgen. Het personeel hier op school moest met één helper vermeerderd worden. De naaischool werd geregeld door ruim 70 meisjes bezocht.

Mijn personeel werd gelukkig gespaard voor ernstige ziekte. Van Sambi-redjfi vertrokken enkele gezinnen naar het Djëmbërsche, doordat zij op hun oude woonplaats geen gronden meer bezaten of deze aan hun kinderen overdroegen.

Wat ons persoonlijk betreft, hebben we dit jaar meer dan voorheen met ziekte te kampen gehad, waardoor ik nog al eens mijn werk voor eenige dagen moest laten rusten. In Juli moest ik tot mijn spijt voor langer mijn werk neerleggen, doordat ik, tegelijk met ons jongste kindje, diphteritis kreeg. Na eenige moeielijke dagen thuis doorgebracht te hebben, zijn we op raad van Dr. G. te P. naar Madja-warna gegaan, waar Dr. Pijsel met veel hulp en liefde onze behandeling op zich nam, terwijl Zr. Hulzebos zoo vriendelijk was onze beide oudste kinderen bij zich in huis te nemen.

Hoe zorgvol die dagen voor ons ook waren, toch denken wij met ' groote dankbaarheid terug aan de vele liefdebewijzen ons door de broeders en zusters te Madj3.-warr?a toen bewezen. De Heer spaarde ons voor elkaar en voor onzen arbeid. Boven bidden en denken zegende Hij ons. Moge Zijn onmisbare zegen rusten op al onzen arbeid in Zijn wijngaard, opdat Zijn naam meer en meer worde geheiligd en Zijn rijk meer en meer kome in ons en rondom ons!

4. Het rapport van de Nederlandsche Zendingsschool, over bet jaar 1906/7,

van de hand van Prof. Dr. J. J. P. VALETON Jr.

Voor de tweede maal heb ik verslag uit te brengen over den toestand en de werkzaamheden der Vereeniging «Nederlandsche Zendingsschool" gedurende het afgeloopen jaar. Het verblijdt mij dat dit in allen deele gunstig kan zijn. Het onderwijs wordt geregeld gegeven; de kweekelingen vorderden zoo veel als wij met reden konden verwachten; van buiten was geen strijd, van binnen geen vrees.

De indeeling der klassen was dezelfde als het vorige jaar;