U laten zien, hoe Onda'e begonnen is zich los te maken van het heidendom. De eerste vrucht van die beweging hebben wij mogen binnenhalen op den 28en December jl., toen 39 mannen, 25 vrouwen en 16 kinderen zijn gedoopt. Br. Ritsema, de aanstaande zendeling voor Onda'e was bij deze plechtigheid tegenwoordig, en deze omstandigheid vermeerderde onze vreugde.

Gij zult bij de lezing van dit verslag ongetwijfeld den indruk hebben gekregen, dat het Evangelie vele veroveringen heeft gemaakt, dat hoe langer hoe meer harten opengaan voor het licht, dat door Jezus in de wereld is gebracht. En wij mogen God danken, dat weer nieuwe krachten tot den arbeid kunnen ingaan. Wij hebben Br. Ritsema, en Br. en Zr. Van Eelen mogen verwelkomen. En bovenal danken wij onzen God, die de familie Adriani weer tot ons heeft gebracht in een tijd, dat wij hen, juist door den grooten zegen, dien God op den arbeid heeft gelegd, zoo dringend noodig hebben.

2. Doctor J. W. Gunning.

Met groote blijdschap vernamen wij, dat de Universiteit van Groningen ter gelegenheid van haar 300-jarig bestaan, onzen Zending-director J. W. Gunning bevorderd heeft tot doctor honoris causa in de godgeleerdheid. De uitnemende diensten, die Ds. Gunning aan de Zending bewezen heeft, worden door . deze bizondere onderscheiding erkend. Dit verblijdt ons èn om zijnentwil èn om de Zending.

Voor het Genootschap is het een bizondere eer, dat aan twee Zendingsmannen in zijnen dienst kort na elkander deze onderscheiding ten deel viel. Wij willen met hen God danken voor Zijne menigvuldige zegeningen. Moge de nieuwe doctor nog veel bijdragen door woord en geschrift tot de uitbreiding van het koninkrijk Gods!

3. Jaarvergadering.

De Jaarvergadering wordt gehouden op Dinsdag 7 Juli en Woensdag 8 Juli in de Kapel des Genootschaps, Rechter Rottekade 63, Rotterdam.

Woensdagavond 8 uur worden in de Groote Kerk afgevaardigd de Zendeling-artsen J. W. Hartgerink en A. Nortier, en de Zendeling-diakones P. Wijnekes.

Als Voorzitter treedt op Prof. Dr. F. Pijper, te Leiden; als Redenaar Dr. W. J. Aalders te Beesd.