der Endt. Het is ons aangenaam te kunnen melden, dat er op vervulling van beide wenschen uitzicht bestaat. De school van Br. Van der Endt is een z.g.n. landschapsschool. D.w.z. dat de kosten, voor zoover ze niet worden gedekt door schoolgelden, worden gedragen door de landschapskas. Op het beheer van deze laatste oefenen de Europeesche ambtenaren natuurlijk belangrijken invloed. Toch geschiedt er mets buiten voorkennis van de inlandsche Bestuurders, die daardoor van den aanvang af in het beheer dezer school gemengd zijn, en de behartiging harer belangen als hun zaak beschouwen. Reeds ontvingen wij van Br. Van der Endt bericht, dat met goedkeuring van den resident en van den controleur het Zelfbestuur besloten heeft de uitgaven noodig voor het aanstellen van een onderwijzeres voor zijn rekening te nemen; wij kunnen er bijvoegen, dat hoogst waarschijnlijk ook de persoon voor dit werk gevonden is. Naar aanleiding van de ons gestelde vraag hoe in de toekomst onze verhouding tot dit Zelfbestuur in zake de school moet worden geregeld, hebben wij ons tot de bevoegde autoriteiten gewend. Waarschijnlijk zullen wij in een volgend Jaarverslag dienaangaande meer kunnen mededeelen. En inmiddels is onder de kweekelingen der Ned. Zendingsschool, die in 1915 kunnen worden uitgezonden, één aanvankelijk voor Bolaang Mongondou aangewezen. Wij hopen hartelijk, dat de Gemeente ons in staat zal stellen hem uit te zenden.

Po SS O.

Voor de Posso-Zending is het afgeloopen jaar eveneens van groote beteekenis geweest; dat kan niet anders, want waar leven is, is groei; en dit groei-proces heeft altijd belangrijke momenten.

Als wij een antwoord moeten geven op de vraag, wat voor de Posso-Zending wel het belangrijkste geweest is, zijn wij geneigd te antwoorden: dit, dat de grenzen van ons zendingsgebied zich nauwkeuriger gingen afteekenen. Toen de beweging naar het Christendom zich over geheel MiddenCelebes ging uitbreiden, sloeg de schrik ons weieens om het hart bij de vraag, hoe dat uitgestrekte gebied ooit voldoende zou kunnen worden bearbeid. Maar zie, het antwoord kwam voordat wij het verwachtten, en het kwam in een bizonderen samenloop van omstandigheden. Ons werd de richting gewezen, waarin onze arbeid zich op de natuurlijke wijze kan uitbreiden en ontwikkelen.

Op de vorige Jaarvergadering hebben wij de BB. Ritsema