j\ T °. 83. — Lidmaatschap 1 Ct. per weck. — Maandelijks een blaadje. — 1880.

Hulpvereeniging der Utreclitselie Zendingvereeiiiging.

TWEEDE SERIE.

DE UITRUSTING YAN EEN ZENDELING.

dier Wie zicli toerust om naar de heidenwereld te gaan, heeft veel van noode. Menigeen denkt als ik maar eens zoo veel had om den overtocht te betalen dan was ik gered. Doch wij zullen eens zien wat er alles toe noodig is om den heidenen het Evangelie te verkondigen. Vóór alle dingen moet de zendeling zelf klaar zijn, dat wil zeggen toegerust zijn met liefde tot Christus of wat eigenlijk hetzelfde is, liefde tot arme zondaars, die Hem nog niet kennen. Zoolang wij de liefde tot Christus afzonderlijk meenen te bezitten en ze niet trachten toe te passen is het dun gesteld met onze liefde tot Christus. De liefde tot Christus dringt ons, dat is de eenige voorwaarde waaronder VIe zendeling uitgezonden kan worden. Hij voelt in zich dat die liefde hem dringt en wel om aan arme zondaars zijne liefde te bewijzen. Wat die liefde riiet al omvat kunt gij niet bedenken, want wie kan bedenken Hoeveel geduld hij noodig heeft? Men kan maar zoo niet van wal steken ; eerst moet men door die zelfde liefde gedreven de taal leeren, doch gedurende dien tijd moet er geleefd worden. Gij

kunt onmogelijk van de lucht leven. Nu is het waar, in Indien zijn plaatsen waar men voor geld veel gedaan kan krijgen, maar op de plaatsen waar onze zendelingen heengaan op N.-Guinea en Almaheira, maar vooral op NieuwGuinea, kan men met geld niet ; veel doen, zonder geld echter ook niet leven. Om u dat duidelijk te maken, zal ik u eens verhalen, hoe ! de zendeling daar leeft. Hij neemt natuurlijk wat voedingsmiddelen mee, ; maar zooveel kan hij nooit meenemen als hij in een tijdverloop van soms 10—15 jaren noodig heelt. Op N.Guinea zelf is weinig te koop. Wat er echter te koop is dat wordt meesta'. niet met geld betaald maar met allerlei waren. Welke deze waren echter zijn dat is belangrijk te weten. Als gij in de pakkamer van een zendelingkomt, dan ziet gij daar een verzameling van allerlei voorwerpen, waarvan gij aanvankelijk niet begrijpt waartoe hij ze allen inedeneemt. Al aanstonds valt uw oog op een hoeveelheid staafijzer van allerlei dikte en afmetingen, daar naast liggen een menigte sinidshamers niet van het grootste model,