H. W. Kampert, 2e Oosterparkstraat 240 (1938); Ds A. Klinkenberg JAz., 2e Oosterparkstraat 253 (1938); Dr W. G. Harrenstein, Sarphatistraat 77 (1936). Leden van het N. B. G. betalen ten minste f 2.50; begunstigers een lager bedrag. Zij vereenigen zich tot afdeelingen. De bijbelverspreiding hier te lande geschiedt door de afdeelingen; in en voor het buitenland door het Hoofdbestuur. Er zijn 265 afdeelingen en 24136 contribuanten. Periodiek geschrift: „Zaaiing en Oogst". Geldmiddelen. Uitgaven 1933: £ 124.647.75, waaronder uitsluitend voor Ned. Indië: f 45.002.76. Gewone ontvangsten 1933: f 100.094.95, waarbij f 11.246.12 voor speciale zendingsbelangen. *) Jeugd-commissie. Haar doel is bij de kinderen onzes volks kennis van en liefde voor het werk des Genootschaps aan te kweeken. Ter bereiking van dit doel verzoekt zij geregeld, elk jaar, aan de besturen van Zondagsscholen enz. om, bepaaldelijk op den Hervormingsdag of den Zondag daarna, de aandacht der kinderen te bepalen bij den Bijbel, de bijbelverspreiding en wat verder met het werk van de Bijbelgenootschappen samenhangt. Voor elk kind wordt, op aanvrage, een boekje beschikbaar gesteld; in 1933: 190.000 ex. (postrek. 12833). Zendingsbibliotheek van het N. B. G. De bibliotheek is gevestigd in het Bijbelhuis, Heerengracht 366, Amsterdam C. Boeken kunnen worden geraadpleegd en de meeste worden ook uitgeleend. Het uitleenen geschiedt kosteloos. Echter wordt op vrijwillige bijdragen tot onderhoud en aanvulling der bibliotheek gerekend. De leestijd is één maand. Op verzoek kan deze worden verlengd, indien niet van andere zijde hetzelfde boek is aangevraagd. De catalogus wordt op aanvrage kosteloos toegezonden. De bibliotheek is geopend op werkdagen van 10—12 en van 2—4 uur. Des Zaterdags alleen van 10—<12 uur, behalve in de maanden Juli en Augustus. Op schriftelijke aanvraag worden ook boeken buiten Amsterdam gezonden. De arbeid in Indië omvat bijbelvertaling en -verspreiding en is ten nauwste met den arbeid der Zending saamgeweven. Het N. B. G. acht dezen arbeid geen werk naast de Zending, doch ten dienste van de Zending. Bijbelvertaling. Afgevaardigden ter Bijbelvertaling: Dr H. van der Veen te Rantepao (Z.-M.-Celebes), in aansluiting met den arbeid van den G.Z.B.; Dr H. Kraemer te Soerakarta (Java) en Dr L. Onvlee Jr te Waikaboebak op Soemba, het arbeidsveld van de Zending der Geref. Kerken (de laatste tot Mei 1935 met verlof te Groningen, Ernst Casimirlaan 8a). In tijdelijken dienst van het genootschap: W. A. Bode (voor de herziening van den Maleischen Bijbel) te Soekaboemi (W.-Java). Vermoedelijk vertrekt in den loop van 1935 de heer G. J. Held als taalgeleerde naar Nieuw Guinee.

') De financiëele cijfers zijn de totalen der W.- en V.-rekening.

Bij de Indische B. en L. is niet gezocht naar een verdeeling der alg. baten en lasten.