vrouwelijke handwerken), medische zending (de vluchtelingen worden kosteloos behandeld in de polikliniek „Bethesda" te Aleppo; in alle overige gevallen, waarin medische hulp noodig is, wordt deze, voor zoover de gelden toereikend zijn, verstrekt), een herstellingsoord „Karmel" te Atyk in de bergen van Syrië, onderwijs (in twee Armeensch-protestantsche scholen te Aleppo), jeugdwerk, kinderarbeid (waarvoor de noodige ruimte thans beschikbaar is in het zendingshuis „Sichar"), evangelisatie en zending onder Mohammedanen.

Het ligt in de bedoeling in het begin van 1935 te beginnen met kolonisatie in Noord-Mesopotamië, om vooral ook die Armeniërs, die gedurende de verbanning in de jaren 1914—1918 werden beroofd en sedert dien onder de Arabieren leefden, de helpende hand te reiken bij hun terugkeer tot hun volksgenooten, wat voor hen tevens een terugkeer tot het geloof hunner vaderen beteekent. Zij vinden in Aleppo arbeid noch brood. Hier moet echter worden geholpen.

De leider van dezen zendingspost is de Nederlander A. Breet.

Comité voor Nederland;

Hoofdbestuur: G. L. Baron van Boetzelaer, „de Bremhorst", Bilthoven, Voorzitter ; Ds W. A. Hoek, Joh. Verhulststr. 38, Amsterdam Z„ Vicevoorzitter; Mej. Cato de Witte, W. Barentzstr. 103, Utrecht, Secr""* en 2e Penn cs ' c (Tel. 14595; Postrek. 18757, part.); Mr M. P. Th. a Th. van der Hoop van Slochteren, Doorn, le Penningmeester (geldzendingen echter aan Mej. de Witte); Ds R. E. van Arkel, van Hogendorpstr. 1 bis, Utrecht; Mevrouw A. Correvon—Bar esse van Lynden, Boulevard 21, Velp; Prof. Dr }. W. Pont en Mej. Mia Pont, Meentweg 72, Bussum ; Mej. M. S. van den Bosch, Oprit Westwal 2, Goes; Mej. J. J. Donner, L. Kerkstr. 28, Goes; A. Scholtens, J. Lutmastr. 7, Groningen ; Mevrouw M. Veren, Columbusstr. 259, 's Gravenhage.

Jaarlijks wordt op den 2den Zondag van Advent een internationale offerdag „de Dag van den Gulden Regel" gehouden, ter leniging van den nood, die maar geen einde wil nemen, onder de Armeensche vluchtelingen.

De kosten van het onderhoud van een Armeensch vluchtelingenkind bedragen f 10.— per maand. Door de Nederlandsche pleegouders worden thans 130 kinderen uit het vluchtelingenkamp te Aleppo opgevoed. Deze kinderen, die meestal vaderloos zijn, blijven bij de moeder, doch staan geheel onder toezicht der A. C. O.

Tentoonstellingen van Armeensch handwerk worden regelmatig gehoude n. Aanvragen hiertoe te richten tot het secr.: W. Barentzstr. 103, Utrecht.

Orgaan: „Morgenland"; verschijnt 4 maal per jaar en wordt aan alle vrienden van dit werk in Nederland en Koloniën gratis toegezonden. Adres: Mej. C. de Witte, W. Barentzstr. 103, Utrecht.

Geldmiddelen: zie de desbetreffende staat achterin vóór de adreslijst.