F. BINNENLANDSCHE ACTIE EN PROPAGANDA

I. LANDELIJKE ORGANISATIES

1. Het Lyndensche Fonds voor Kerk en Zending

gesticht door F. G. Baron van Lynden van Hemmen; gevestigd te Hemmen. (vastgesteld bij not. akte van 2 Febr. 1926, gewijzigd 26 Maart 1927 en 13 April 1932)

Doel: o.a. het dienen der belangen van Uit-en Inwendige Zending, door het steunen van de eveneens te Hemmen gevestigde „Hemmensche Zendingsstichting", met dien verstande echter, dat het doel in ieder geval beperkt blijft tot het grondgebied van het Rijk: Nederlandsch Indië, Suriname en Curagao.

Bestuur : G. }. K. Baron van Lynden van Horstwaerde, Praamgracht, Soestdijk (Tel. Soest 707), Voorzitter; G. A. F. Baron van Lynden, Praamgracht, Soestdijk, Secretaris; F. A. Baron van Lynden, Biltstr. 188, Utrecht, Penningmeester; Mr A. de Graaf, vertegenw. van de Inw. Zending, Lyceumlaan 15, Zeist; Ds B. J. C. Rijnders, vertegenw. van de Uitw. Zending, Ministerpark 6a, Hilversum.

Secretaresse: Mej. C. B. Rijnders; Adjunct-secretaresse: Mej. E. Oskam; Kasteel „Hemmen", Hemmen (Tel. Zetten 17; Postrek. 1856).

2. Het Hemmensche Fonds van Lynden van Hogendorp

gesticht door F. G. Baron van Lynden van Hemmen; gevestigd te Hemmen. (vastgesteld bij notariëele akte van 23 Februari 1922)

Het doel van het fonds is het dienen van de belangen van: a) de Nederl. Hervormde Gemeente te Hemmen; b) de Uitwendige Zending; c) de Inwendige Zending.

Bestuur: G. J. K. Baron van Lynden van Horstwaerde, Soestdijk, Voorzitter; F. A. Baron van Lynden, Utrecht, Penningmeester; Dr P. Blaauw, Pred. te Hemmen; Mr A. de Graaf, vertegenw. van de Inw. Zending, Zeist; Ds B. J. C. Rijnders, vertegenw. van de Uitw. Zending, Hilversum.

Secretaris (buiten het Bestuur): G. A. F, Baron van Lynden, Soestdijk.

3. De Hemmensche Zendingsstichting

gevestigd te Hemmen.

(vastgesteld bij notariëele akte van 13 April 1932)

Deze stichting is in het leven geroepen door Het Lyndensche Fonds voor Kerk en Zending te Hemmen, het Zendingsbureau der Samenw. Zendingscorporaties te Oegstgeest en den Centraal Bond voor Inw. Zending en Chr. Philanthropische Inrichtingen te Amsterdam.