III. ZENDINGSFEESTEN

Vereeniging „Het Christelijk Nationaal Zendingsfeest"

(opgericht in 1863)

(erkend bij K. B. d.d. 27 November 1925, No 30)

Bestuur: Ds Joh. Rauws, Oegstgeest, President ; Adr. van der Endt, Oegstgeest, Secretaris; J. J. Voortman, Noordsingel 97, Rotterdam C., Penningmeester; L. J. van Wijk, J. M. Molenaarsplein 20, Heemstede-, J. R. Snoeck Henkemans, van Boetzelaerlaan 127, 's Gravenhage; Ds A. Drost, Zijpendaalscheweg 93, Arnhem; J. G. en Th. Brammer, Prinsengracht 14, 's Gravenhage.

Dit feest wordt steeds gehouden op den eersten Woensdag van Juli. De collecte bedroeg in 1934 f 2074.85, welk bedrag onder al de zendingscorporaties naar evenredigheid van het aantal zendelingen werd verdeeld.

Noordelijk Evangelisch Zendingsfeest voor Friesland, Groningen en Drente (geïnstitueerd in 1871)

Bestuur: Prof. Dr A. van Veldhuizen, Mr Moddermanlaan 36, (Tel. 1703), Voorzitter; Ds D. van Dijk, Akkerstraat 26, Vice-voorzitter; Ds J. Vermeulen, Werfstr. 4, Secretaris; allen te Groningen; J. E. Smid, Administr.-penn r , Winschoten (Tel. 6, Postrek. 85038); A. Smook, Nieuw-Weerdinge; J. van der Schans, Assen; Ds S. W. Bos, Alma Tademastr. 20, Leeuwarden.

Dit feest wordt steeds gehouden op den tweeden Woensdag van Juli.

Zuider-Zendingsfeest (geïnstitueerd in 1873)

Bestuur: Ds G. van Dijk Azn, Teteringenstr. 2, Breda, Voorzitter; Ds B. ter Haar Romeny A.Bzn, Ginneken, Vice-voorzitter ; J. D. v. d. Maden, Koninginnestr. 46, Breda, Secretaris; Dr Chr. J. Maan, Emmalaan 25, Ginneken, Penningmeester (Postrek. 137446); Mevr. J. M. Hofman-Stolk, Oranjelaan 24, Breda ; Mej. B. Harthoorn, Kerkplein 3a, Breda ; Mej. Joh. van Dis, Voorstraat, Fijnaart; C. Dane Gzn, „Moria", Willemstad; Ds J. F. Lijsen, Klundert; Ds J. C. Fontein, Chaam; Ds G. C. Postma, Oudenbosch; Ds H. van Oyen, Koninginnestr. 26, Breda; Ds H. v. d. Loos Jr, Lage Zwaluwe.

Deze vereeniging organiseert jaarlijks, zooveel mogelijk op den derden Woensdag van Juli, een zendingsfeest in het Mastbosch te Ginneken bij Breda. Zij heeft hiervoor haar eigen tenten, cantine, banken, enz.

De collecte bedroeg in 1934 f 180. —, waarvan f 125.— aan de Samenwerkende Zendingscorporaties en f 55.— aan de andere Zendingsvereenigingen werden afgedragen.