Ooster-Zendingsfeest (geïnstitueerd in 1908)

Bestuur: Ds }. Barbas, Hengelo (G.),V oorz.; Secretariaat : vacant; Ds G. Renting, Winterswijk, Penningmeester : Dr W. L. Slot, Rekken; Ds H. Smelt, Druten ; Mr A. Baron van Heeckeren van Keil, Huize Rhederoord, de Steeg.

De ontvangsten bestaan uit collecten op het zendingsfeest. De nettoopbrengst wordt verdeeld over verschillende takken van arbeid op het gebied van Uit- en Inwendige Zending.

De laatste jaren werd tengevolge van verschillende omstandigheden het Zendingsfeest niet gehouden.

IV. DIVERSE COMMISSIES, ENZ.

V rouwen-zendingsbond

opgericht 18 Januari 1929; gevestigd te Amsterdam.

Doel: de bevordering van a) allen zendingsarbeid van vrouwen voor vrouwen; b) de voorbereiding en opleiding van degenen, die zich tot dezen arbeid geroepen gevoelen en zich daartoe in dienst willen stellen van een der Nederlandsche Zendingscorporaties.

Bestuur: Mej. H. W. Crommelin, Driebergscheweg 4, Zeist (Tel. 2534), Presidente; Mej. A. E. Adriani, J. P. Coenstraat 25, 's Gravenhage (Tel. 772544), Secr sse -penn sse (Postrek. 157888 t. n. v. den Vrouwen-zendingsbond); Jkvr. A. M. Elout van Soeterwoude, Bezuidenhout 61, 's Gravenhage ; Mevr. A. Stokking-van der Toorren, Z. Amstellaan 197, Amsterdam Z.\ Mej. Zr M. L. W. Schoch, van Hasseltlaan 15, Apeldoorn; Mej. M. C. Humfeld, Chr. Herm. School, Zetten ; Mej. M. W. Barger, Boulevard 1, Zeist.

Orgaan: „Vrouwen-zendingsblad" (verschijnt vier maal per jaar). Wordt gratis gezonden aan degenen, die door een jaarlijksche bijdrage van minstens f 1.— „Medearbeidsters" van den V. Z. B. zijn. Red.en admin.-adres: Mej. A. E. Adriani, J. P. Coenstr. 25, 's Gravenhage.

De eerste Zendelinge van den V. Z. B., Mej. Chr. Slotemaker de Bruine, is begin 1935 in dienst van het N. Z. G. naar Oost-Java, voor den arbeid onder vrouwen en meisjes, uitgegaan.

Ontvangsten over 1 Juli 1932—30 Juni 1933: f783.33.

Vereeniging voor Gereformeerde Opleiding voor Zending en Evangelisatie (G. E. Z. O.)

opgericht Februari 1931; gevestigd te Arnhem.

Doel: jonge vrouwen op te leiden voor den arbeid in Zending en Evangelisatie. In verband met het internaat „Klein Tadema State" van