HET BEGIN VAN TAFï's PRESIDENTSCHAP.

men, die zij voor hun departement op de staatsbegrooting zouden brengen, tiet gevolg hiervan was natuurlijk, dat er geenerlei verband was tusschen de inkomsten en de voorgestelde uitgaven en dat aan het congres met zijne natuurlijk altijd eenigszins gebrekkige kennis van de eischen van de verschillende diensten, moest worden overgelaten te beoordeelen, welke uitgaven zouden worden geschrapt, niet omdat men bezwaren had tegen de voorgestelde zaken, maar om de tering naar de nering te zetten.

Verder wijdt de president bijzondere aandacht aan den buitenlandschen handel. Hij heeft China herinnerd aan de vroeger gedane toezegging om Amerikaansch kapitaal bij het aanleggen van den Hankow-spoorweg toe te laten; bij heeft een specialen commissaris benoemd om de handelsaangelegenheden in het verre Oosten te bestudeeren en het consulaire korps daar versterkt, terwijl de nieuwe gezant te Peking ongetwijfeld in de eerste plaats een man van zaken en slechts in de tweede plaats een diplomaat zijn zal. Wat ZuidAmerika betreft, is het duidelijk dat Taft den handel daarmede wil bevorderen, en 't is voornamelijk hiertoe, dat door hem op het subsidieeren van stoombootlijnen en andere zeevaartmiddelen wordt aangedrongen.

Bij zijne reis door het land heeft hij cle verschillende voorstellen besproken, die hij sedert bij het in December saamgekomen congres aanhangig gemaakt heeft.

Hervorming van het bankwezen en van bet muntstelsel, instelling van postspaarbanken, maatregelen om cle macht der regeering over de trust's en de spoorwegmaatschappijen uit te breiden en gemakkelijker te handhaven en maatregelen om de nationale hulpbronnen tegen uitputting te beschermen staan op deze lijst.

Naar het schijnt zal hij zijn programma in hoofdzaak kunnen uitvoeren. Taft's prestige is zeer groot en hij is ongetwijfeld populair. Hij blijkt te zijn, wat men verwachtte in hem te vinden, een president die Roosevelt's politiek zal voortzetten met zoo weinig strijd en drukte mogelijk, maar toch met evenveel ernst,

Enkele door Roosevelt begonnen vervolgingen van trusts zijn door Taft gestaakt. In sommige opzichten is bij veel