DE NIEUWE BR1TSCHE VERZEKERINGSWET.

teekent, zullen cle rijken en machtigen en beschaafden in de eerste plaats zich deze noodzakelijke opofferingen moeten getroosten. Alle gevoelsquaesties terzijde latend, is het evident meer economisch, voorzorgsmaatregelen te nemen dan kwade gevolgen te kureeren. Zelfs op cle minst onzelfzuchtige gronden zouden verstandige nationale uitgaven op groote schaal, clie iets groots beoogen, door ieder verstandig mensch worden goedgekeurd. Het is inderdaad niet voordeelig, clat meer dan een derde van ons volk achterlijk is, slecht onderwezen en slecht gevoed; dat een half millioen inwoners van onze hoofdstad in huizen met slechts één vertrek wonen, dat ons land steeds minder bebouwd wordt, terwijl duizenden Engelschen om werk schreeuwen. Het brengt ons geen voordeel, zelfs geen geldelijk voordeel aan, om een geslacht van slecht gevoede, onbekwame Engelschen te kweeken, dat dientengevolge geen ondernemingsgeest en geen scheppende verbeeldingskracht bezit, waardoor men gedwongen wordt groote sommen uit te geven om ze later te huisvesten in werkhuizen en asylen, gevangenissen en hospitalen en hen met wekelijksche uitkeeringen te ondersteunen, indien zij zonder werk of ziek zijn.

Om van Engeland en van het Engelsche volk te maken wat er van te maken is, moeten we voor elk individu eene omgeving scheppen, waar hij werkelijk gelegenheid vindt tot algeheele ontwikkeling van geest en lichaam en tot het vinden en uitvoeren van dien arbeid, waarvoor hij de meeste geschiktheid bezit.