VOLGENS K'.ANG YEOE-WEI.

gezondheid hun heilzamen invloed uit te oefenen; daar zullen de jonge zwangere vrouwen opgenomen en aan de voortdurende zorg van bekwame en edele hygiënisten toevertrouwd worden. Op voedsel, dranken en lichaamsbeweging zal nauwlettend toezicht gehouden worden. Samenkomsten en beraadslagingen zullen dagelijks gehouden worden in zake de anatomie van het menschelijk lichaam en de physiologie; men zal insgelijks de noodzakelijke deugden bespreken en alles wat een moeder dient te weten om haar kind lichamelijk en geestelijk te ontwikkelen, 's Avonds zullen orkesten de heerlijkste muziekstukken uitvoeren en langs dien weg teedere emoties opwekken en onderhouden, geschikt om de jonggeborenen smaak in te prenten voorkunst, poëzie, schoonheid. Indien de geneesheeren er achter kwamen, dat een vrouw aan hun zorgen toevertrouwd, de een of andere slechte daad begaan had en dus een neiging aan den dag legde, die gevaarlijk was voor de gemeenschap of indien zij eenvoudig een te zwakke gezondheid constateerden, zouden zij haar middelen moeten toedienen om de geboorte van kinderen te voorkomen, welke die noodlottige neigingen zouden kunnen erven.

De verbetering en de zuivering van het menschelijk geslacht zouden op die wijze niet op zich laten wachten.

Alle kinderen, meisjes of jongens, zullen een zelfde onderwijs, een zelfde opvoeding moeten ontvangen van hun zesde tot hun twintigste jaar. Het onderricht zou gebaseerd zijn op positieve gegevens, op de studie van de grondbeginselen van alle vakken, alle kunsten en van alles wat ons omringt.

Aldus voorbereid en bekend met de grondregelen van alle dingen, zou het kind in staat zijn verstandig te oordeelen en te besluiten; het zou gemakkelijk zijn natuurlijken aanleg en bekwaamheden leeren kennen; de Staat zou niet meer opgescheept zitten met gevallenen, onbekwamen of niet ontloken talenten door gemis van de allereerste kundigheden. Kortom, daar het onderricht algemeen en rationeel zou zijn, zou men niet meer die verkeerde denkbeelden zien voortwoekeren, dat dwaze bijgeloof en al die