DE AFRIKAANSCHE GEVANGENE

treding. Het schijnt wel mogelijk om een beter gebruik te maken van de inlandsche autoriteiten in dergelijke gevallen: de oude traditie van stam-verantwoordelij kheid zou benut kunnen worden bij het toezicht op de schuldigen ondanks het feit dat de Afrikaan dadelijk klaar is met de bewering dat hij geenszins in staat is om een weerspanmgen jongen of anderen schuldige in bedwang te houden. Iets, waaraan verder groote behoefte bestaat, zijn tuchtscholen voor jongelingen want helaas zijn er slechts weinige in de Afrikaansche koloniën. Sommige streken hebben er nog niet één en m de overige vindt men gewoonlijk één centrale inrichting voor een enorm groot gebied.

Een zaak van in het oog vallend belang is de scheiding tusschen degenen, die zich aan wezenlijke en hen, die zich aan technische delicten schuldig maken. Het gebruik van kampen voor gevangenen en dergelijke instellingen als een alternatief op de gevangenissen zal niet alleen van dienst zijn om den minder schuldige voor de besmetting van de gevangenis te bewaren, maar deze instellingen helpen om het verschil tusschen de klassen ten aanzien van de overtreding meer te doen uitkomen. Overleg met inlandsche autoriteiten omtrent de wenschelijkheid en het doel van een nieuwe gevangeniswetgeving zou deze laatsten aanmoedigen om belang te stellen in het naleven en eerbiedigen van de wetten, wanneer deze ingevoerd worden. Deze autoriteiten zullen dan een houding aannemen, welke langzamerhand op de rest van de inlandsche bevolking goeden invloed zou uitoefenen.

Verbeterd transport zou het overbrengen der gevangenen vergemakkelijken en dit zou de feitelijke opheffing van de kleine gevangenissen mogelijk maken, terwijl men de kleinere oosten slechts in het bezit van een cachot zou behoeven te laten Men zou dan het personeel een betere positie en meer salaris kunnen geven, terwijl de uitgaven beter besteed zouden kunnen worden aan het in het leven roepen van industrieën met een opleiding naar moderne inzichten. De verderfelijke laksheid van het huidige gemakzuchtig systeem zou verminderen door moderne toestanden in te voeren. Strengere regels zouden den slechten omgang beperken en een her-