DE RASZUIVERHEID VAN DEN AMERIKAANSCHEN NEGER

gebied in Latijnsch Amerika en West-Indië, voor zoover deze tot uiting komen in onwettige verbintenissen. Het rapport, dat hij op instigatie van het Departement van Arbeid der Vereenigde Staten over dit onderwerp heeft uitgebracht, is van de grootste beteekenis.x) Hij komt tot de conclusie, dat vijf en twintig procent van de Cubaansche bevolking uit onwettige verbintenissen is voortgekomen, terwijl dit percentage in andere landen nog grooter is. De Encyclopaedia Britannica vermeldt onder het hoofd „illegitimacy", dat zeventig procent van de kinderen, die op Jamaica geboren worden, onwettig zijn. Ongetwijfeld is het gebrek aan politieke stabiliteit, waaronder de landen van Latijnsch Amerika zoozeer te lijden hebben, voor een belangrijk gedeelte te danken aan dezen chaotischen toestand op rassengebied, en wordt het veroorzaakt door het ontbreken van rassentrots en van geordende gezinsverhoudingen. Aan degenen, die weinig waarde hechten aan het begrip „ras" en zonder veel nadenken hun nakomelingschap in eene nadeelige positie brengen, welke, indien zij eenmaal een feit is, voor altijd onherstelbaar is, zij een zorgvuldige bestudeering van de toestanden in Latijnsch Amerika ernstig aanbevolen.

In elke beschouwing van het Mulattenvraagstuk moet met den godsdienst en met den invloed, dien deze uitoefent, rekening worden gehouden. De godsdienst is op merkwaardige wijze tekort geschoten in de bescherming van den Neger, zoowel wat zijn idealen als wat zijn ras betreft. De godsdienstige kringen in Amerika hebben veel voor den Neger gedaan, doch dit is meer langs indirecten weg geschied dan door het nastreven van een bewust gesteld doel. Aan de kwestie van de bescherming en de bestendiging van zijn ras is men met een onverschillig stilzwijgen voorbijgegaan, en men is m gebreke gebleven te beseffen, welke levenskwesties hier op het spel stonden. Om te beginnen heeft men de vermenging der rassen algemeen en onvoorwaardelijk aanvaard. De rol, welke de Mulat speelt als erkende leider en vertegenwoordiger van de Negers, met name op godsdienstig gebied, is daarvoor

i) Robert H. Foerster, „Racial Problems involved in Immigration from Latin America and the West Indies to the United States". Government Printing Office, Washington, D. C.