TREIN, AUTO EN SCHIP IN FRANKRIJK

verbazing van den militairen duivenfokker kwamen de nachtvliegers na de betrekkelijk korte vlucht niet in het hok terug. Hij vond de nachtvliegers op de oude plaats van het hok rustig wachtend bijeen. Het gelukte hem door het gooien met kleine steentjes en het lokken met voedsel de dieren weer in het hok te krijgen.

Nieuwe proeven werden genomen met de jongere generatie. Deze waren in het hok op de nieuwe plaats geboren en hadden de oude plaats van het hok nimmer gekend. Consequent ondernam de fokker intensieve oefeningen met deze jongen en bereikte met de nachtvluchten ook nu weer de vlieggrens der dieren. Hierna liet hij de ouden en jongen gezamenlijk een nachtvlucht maken. Grenzenloos was zijn verbazing, toen hij de jongen na de vlucht niet in hun hok, doch op de vroegere plaats van het hok naast de ouden aantrof.

G. v. M.

Opneming van radiumemanatie door de huid.

Onderzoekingen, voornamelijk van Dr. Wagner, aan het Radiuminstituut te Weenen, hebben aangetoond, dat de huid slechts in geringe mate radiumemanatie doorlaat. Bij het baden zal daardoor wel eenigermate radiumemanatie in het lichaam worden opgenomen en al is deze opneming dan ook gering, het moet toch als vaststaand beschouwd worden, dat zij plaats heeft. Door de huid met crème te bestrijken, wordt het vermogen, radiumemanatie op te nemen, 4 tot 5 maal vergroot. In vetten wordt de emanatie in vrij sterke mate opgenomen en door de grootere concentratie tegen de huid, neemt deze dan ook meer op.

Proefnemingen met warm badwater leverden tot resultaat op, dat het opnemen van emanatie door de huid hieruit wel iets grooter is dan bij baden en emanatie bevattende lucht, maar toch niet zóóveel, als men normaal door de inhalatie van de uit badwater opstijgende emanatie opneemt.

Gs.

Trein, auto en schip in Frankrijk. Verkeersregeling.

Sinds 1918 heeft Frankrijk zes groote spoorwegnetten, waarvan de Etat met 8748 km, na de P.L.M., de grootste, doch geenszins de rijkste is. De lijnen liggen westelijk van Parijs en bestrijken de kust van Dieppe tot Rochefort (Bordeaux). Het welvarendste deel van Frankrijk ligt in het Noorden en Oosten.