EEN POPPENPARASOLLETJE.

Een grappig poppenparasolletje kan je maken van een stukje kurk, eenige spelden, wat gekleurde wol en een papierhoudertje. Van een gewone kurk snijd je een schijfje af ter dikte van ongeveer een centimeter. Verder moet je heele stevige spelden hebben, de stevigste en grootste die je maar kunt krijgen, liefst van die groote spelden met dikke glazen koppen. Die steek je rondom in het stukje kurk, maar een beetje schuin, netjes op gelijke afstanden van elkaar en zoo regelmatig mogelijk. Dat is het geraamte van je parasol. Nu wind je er de wol om. Je begint bij een willekeurige speld, slaat de draad er van beneden naar boven omheen, zooals je op de eerste teekening ziet, en vervolgens om de tweede speld, steeds van beneden naar boven, en zoo ga je maar voortdurend door; je zorgt dat de draden goed aansluiten en zoo vul je het geheele vlak met wol.

Je kunt natuurlijk verschillende kleuren nemen, eerst een stuk rood en dan een stukje wit en dan weer rood, b.v. en al doende zie je zelf hoe het uit valt en het aardigste wordt.

Ben je met de wol tot aan de koppen van de spelden geraakt, dan is de parasol klaar. Het laatste stukje draad moet je natuurlijk afhechten en wegwerken. Van het papierhoudertje dat je netjes recht buigt maak je de steel van het parasolletje. 0 Je steekt hem met den eenen kant in het midden van het stukje kurk en aan den anderen kant buig je hem om, dat wordt de haak van de parasol. 0

EEN VERWISSELSPELLETJE.

Teeken onderstaande figuur vergroot na en snijd van ;'carton zes cirkeltjes, die van I tot 6 genummerd. worden. Plaats deze nummertjes als op de teekening is aangegeven, zoodat dus het onderste vakje, waarin je als je wilt een kroontje kunt teekenen, opengelaten wordt. 0 Nu is de opgaaf om de zes nummerblokjes zoodanig onderling te laten verspringen, dat de cijfers in opklimmende volgorde komen te liggen, dus precies omgekeerd

als in het voorbeeld. Je moogt een cijfer naar een naastliggend leeg vakje schuiven en ook mag er over één cijfer naar een naastliggend leeg vakje gesprongen worden. Als eerste zet kan je niet anders dan cijfer i of 6 naar het open kroonvakje schuiven of met 2 of 5 een sprong doen naar hetzelfde punt. Als slot moet het kroonvakje weer vrij zijn. Wat is het geringste aantal Zetten?

EEN POPPENMUTSJE VAN EEN ZAKDOEK.

Op heel eenvoudige manier kan je van een Zakdoek een capertje voor een baby-pop vouwen. Je vouwt daarvoor eerst de zakdoek op twee derde om en legt hem dan plat op de tafel met het omgevouwen stuk beneden.... 0 De twee bovenste hoeken vouw je daarna naar elkaar toe zoodat je krijgt wat je ziet op het derde figuur. De punten die

door A en B zijn aangegeven liggen nu boven. 0 Vervolgens rol je het stuk dat een derde van de zakdoek is met de punten C en D om tot je krijgt wat je op het vierde figuurtje ziet. 0 Als je nu de punten C en D naar elkaar toe vouwt vormt het mutsje zich van zelf. Van een gekleurd lapje kan je op die manier een aardig capertje maken. Je moet dan met een paar steekjes hier en daar die stukken, die los kunnen gaan vasthechten. 0 Als je een lap hebt die groot genoeg is kan je er op die manier een muts voor je Zelf van maken, b.v. van een handdoek een muts om op te zetten tegen de zon op het strand. E3

FOPRAADSELS:

Waarom hupt een musch over de spoorrails? (Omdat hij geen zin heeft om óm te loopen.)

Voor welken tijd wordt het hardst gewerkt? (Voor den maaltijd.)

Welke ziekte heerscht in geen enkel land? (De zeeziekte.)

TEEKENGRAPJE.

OPLOSSING VERWISSELSPELLETJE.

Speel de cijferblokjes als volgt: 6, 4, 5, 4, 1, 3, 2, 6, 4, 5, 6, 4, 5, 1, 3, 2, 1, 6, 3, 2, 1, 4, 5, 6, 2, 1, 6. Aldus is het gevraagde in 27 zetten en sprongen opgelost.