WINSTAFWERPENDE HYGlëNE

er volgens den schrijver ongeveer ro.ooo soorten wild groeiende Orchideeën bestaan, dan is het duidelijk, dat men hier een onbeperkt gebied van mogelijkheden heeft. In 1912 kende men volgens den schrijver reeds 1500 hybriden alleen van het geslacht Cypripedium. In de laatste jaren kwamen er alleen van dit geslacht gemiddeld 96 per jaar bij, en van alle Orchideeën samen 438 per jaar.

Het is te begrijpen, dat het geven van namen aan al deze nieuwe soorten bezwaren en verwarring kan opleveren, vooral als bij de beschrijving in de vakbladen verzuimd wordt te vermelden uit welke ouders ze zijn ontstaan, wat soms wel eens om commercieele redenen wordt nagelaten. Ook komt het voor, dat door onachtzaamheid van den kweeker de ouders onbekend zijn of verkeerd worden opgegeven.

Het kweeken van Orchideeën, een zeer moeilijk bedrijf, heeft tegenwoordig door het vormen van hybriden een zeer grooten omvang aangenomen, en dit zal nog wel blijven doorgaan zoolang deze schoone, grillig gevormde bloemen in de mode blijven.

L. H. S.

Winstafwerpende hygiëne.

Verschillende groote Amerikaansche levensverzekeringsmaatschappijen hebben het geniale denkbeeld, partij te trekken van het feit, dat de verzekerden, hoe langer zij in het leven gehouden worden, des te langer hun jaarlijksche premie moeten betalen. Een der grootste maatschappijen, die 17 millioen Amerikanen verzekert, heeft een brochure het licht doen zien, waarin de werkzaamheden van de „Wellfare Division" beschreven worden. Met dezen titel wordt de in 1909 opgerichte onderaf deeling der maatschappij aangeduid, die tot werkkring heeft de verzekerden zoo lang mogelijk op de been te houden en aldus in staat te stellen de veelgewenschte jaarlijksche premie te betalen. Allereerst helpt ze hen in het genezen van hun ziekten. Daartoe onderhoudt de „Wellfare Division" een schaar geschoolde verpleegsters, die de „nursing service" op zich nemen. Maar ook op andere wijze is de „Wellfare Division" werkzaam, o.a. door het subsidieeren van allerlei instellingen, die de openbare gezondheid bevorderen b.vdoor de tuberculose te bestrijden. Ze bevordert in den laatsten tijd ook sterk de inenting tegen tuberculose van pasgeborenen, maar ook andere, zoowel private als publieke lichamen en inrichtingen, die diabetes, hartziekten, kanker, typheuze koortsen enz. bestu-