KRONIEK.

Leeuwarden heeft de Heer Huber beslist tegenover Dr. Kuypers positie genomen, en zijn bezwaren tegen de kieswet en het drijven van de Standaard uitgesproken. Daarop is de Heer Beelaerts gevolgd, die in het district, dat hem afvaardigde, zijn advies tegen het ontwerp kieswet, in de Kamer gegeven, voor zijn kiezers uitvoerig toelichtte en handhaafde. En ook de Heer A. van Dedem heeft in de N. Zwolsche Courant zich bij zijn twee genoemde mede-afgevaardigden aangesloten. Zoo als men weet, is hij de voorzitter van de antirevolutionaire Kamerclub, en dit geeft aan zijn optreden dubbel beteekenis.

De drie antirevolutionaire Heeren zijn niet tegen alle uitbreiding van het kiesrecht, maar tegen het wetsontwerp der Eegeering zoo als het daar nu ligt, komen zij op met al de kracht die in hen is. Wordt het niet op ingrijpende wijze geamendeerd, dan stemmen zij ertegen.

De Standaard is natuurlijk zeer ontstemd over dit verzet van mannen, die door het genoemde orgaan, ook nog bij de jongste verkiezing voor leden der Tweede Kamer zijn aanbevolen. Wat zal er geschieden, indien zij, en zeker ook nog wel andere leden der club, volstandig weigeren te luisteren naar het consigne van de Standaard? Zal er dan een scheuring komen in de partij? Wij wachten met belangstelling den loop der zaken at. Dit is echter duidelijk, dat Dr. Kuyper nu alles op het spel zet, om te triomfeeren. En zijn macht, om de zinnen der goe' gemeente te verblinden, is groot. Niet alleen die opgewonden twee jongelieden, die te Leeuwarden het woord voerden tegen den Heer Huber, en door dik en door dun met de Standaard en de Heraut mede gaan, maar ook de kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Eotterdam gaf daarvan een opmerkelijk bewijs. Wij brengen het advies, dat deze vereeniging gaf, hier ter sprake als een merkwaardig bewijs van de verwarring en de ver-