KRONIEK.

akkers beloven van meer dan één voortbrengsel een overvloedigen oogst. Na de regenvlagen, die niet lang aanhouden, klaart de lucht telkens weêr op, en zij is nooit schraal en scherp, maar echt — zomersch.

Welke heerlijke dagen hadden wij den b*en Juli op Velserbeek, toen daar het Zendingsfeest werd gevierd, en den 12^ Juli aan de Grebbe, toen er de conferentie plaats had van Zondagschool-onderwijzers en -onderwijzeressen.

Overvloedig kan men bijna dag aan dag het hart ophalen aan het genot van frissche, warme zomerlucht, die ook aan de steden wèl doet, i^oodat wij van gevreesde ziekten niet of bijna niet vernemen.

o Hoe vele redenen hebben wij niet, om dankbaar en blijde te zijn! Maar, helaas, wij kunnen niet getuigen, dat die stemming de algemeen-heerschende is.

Juist in dezen overschoonen zomertijd wordt lucht gegeven aan het gevoel van wrok en van haat, dat velen vervult.

Wij hebben de verkiezingen van Gemeente-raadsleden zoo goed als achter de rug. En wat is gebleken? Dat de meest heterogene bestanddeelen, dat radicalen, roomschkatholieken, antirevolutionairen, en hier en daar ook sociaaldemokraten onder de leuze van „samenwerking der minderheden" hebben samengespannen tegen de bestaande orde van zaken, en, zooals in de hoofdstad des Rijks, de meerderheid wisten te verwerven. Wij hebben ons niet weinig verbaasd over die samenkomsten, waarin achtbare mannen, die toch behooren willen tot de leiders van „ons christenvolk'' in koor zongen met erkende godloochenaars, neo-malthusianen, vijanden onzer dynastie, en hulde brachten aan derzulker karakter. Wij nemen hier gedeeltelijk 't verslag over van zulk een bijeenkomst te Amsterdam belegd door de kiesvereenigingen „Amster-