KRONIEK.

Wij zouden daar nog aan toe kunnen voegen, dat vooral van de zijde van de Standaard toch niet op die wijze van „bedeelden" moest worden gesproken. Zeer weinige christelijke scholen voorzien in eigen onderhoud.

Door subsidies van vereenigingen, door giften, door suppletie-fondsen en andere middelen houdt men ze staande. Worden nu de ouders van de kinderen, die zulke scholen bezoeken, bedeeld? De Heer van Boetzelaar (eere zij zijner nagedachtenis!) stichtte te Utrecht burgerscholen, waar een laag schoolgeld geheven werd. Zelfs kinderen wier ouders tot de hoogere standen behooren, bezochten die scholen, omdat geest en onderwijs er uitmuntend zijn. Moeten nu die ouders bedeelden worden genoemd, voorwerpen van de particuliere weldadigheid ?

Men houde dus op met dit krenkend gebruik van het woord bedeelden. Ook in den strijd tegen de liberalen mag men van geen oneerlijke wapenen gebruik maken.

De plaatsing van dat Mariabeeld boven den hoofd-ingang van de gereformeerde kerk te Zutfen heeft reeds vele pennen in beweging gebracht. Daar zou in dit feit niet zooveel krenkends zijn gezien, indien niet „de Tyd" er eene voor alle protestanten tergende toelichting van had gegeven.

Dat ultramontaansche orgaan toch verklaarde, dat óók dit Maria-beeld het den tegenwoordigen eigenaren en bezoekers van het kerkgebouw moest toeroepen: „Gij behoort hier niet thuis. De roomschen zijn van dit bedehuis de rechtmatige eigenaren."

Doch, laat ons over die zaak te Zutfen hier verder zwijgen!

Van algemeen belang is, dat nauwkeurig gelet wordt op het restaureeren van oude kerken en gebouwen. Wij zien er de noodzakelijkheid niet van in, dat alles wat