EDNA LYALL, DONOVAN. Een Engelschman der 19de eeuw. Uit het Engelsen. Prijs: ing. ƒ3.25, geb. ƒ 3.75.

Wat dit boek in onze schatting vooral zooveel waard maakt, zijn de karakterteekeningen, die treffend juist en goed uitgewerkt zijn. De hoofdpersoon boezemt reeds bij de eerste kennismaking een symphatische belangstelling in. En door het geheel loopt een draad, die naar Boven voert. Wij twijfelen er niet aan of ook dit boek zal veel lezers vinden, gelijk het ook ten volle verdient.

De N. Sprokkelaar 13 Juni '90.

We meenen dat dit goed uitgevoerde boek door zijn inhoud de lezing zal loonen. De geest is goed, en de karakters wel geteekend. De Standaard 16 Juni '90.

Dit is een uitstekend verhaal, verteld met groote eenvoudigheid, en eene onbewuste welsprekendheid, welke de diepste snaren van het hart doet trillen. The Times.

Het is een van die Engelsche „novels", welke zich gunstig onderscheiden door forsche conceptie en mannelijken gedachtengang ; boeiend, vol leven en leerzaam. De auteur is eene vrouw, Edna Lyall; maar wat de aangreep van het onderwerp betreft, had het evengoed door eene mannenhand kunnen zijn geschreven. Uit dit eerste gedeelte kan men o. a. leeren hoe men kinderen niet moet opvoeden. Misschien dankt dit gedeelte zijne voortreflijkheid juist daaraan, dat het door eene vrouw is geschreven.

N. Prov. Gron. Cour. 31 Juli '90. Ds. A. Brummelkamp Jb.

Het is een boeiend verhaal van de hand van Edna Lyall, dat ook in Engeland grooten opgang heeft gemaakt en o. a. door de Times zeer wordt geprezen, die het een zeer voortreffelijk werk noemt. Haarl. Courant 15 Juni.