DE ZEGEN VAN HET GEBED. Een verhaal door Marie Krummacher. 248 Bladzijden. Prijs f 1.50.

De schrijfster van „Onze Moeder", d. i. Marie Krummacher, die in genoemd werk op zoo voortreffelijke wijze het leven van de vrouw beschreef, aan wie zij 't leven en nog zoo veel meer te danken had, treedt hier voor ons op met een verhaal van eigen vinding. Ook uit dit verhaal blijkt, hoe goed zij thuis is in de wereld der duitsche predikanten, en der orthodoxe hoogere kringen. Dominés en adelijke Heeren teekent zij op zeer verdienstelijke wijze. Ook toont zij hier geen vreemdeling te zijn in het menschenhart, en in het wondere spel, dat daarmeê de liefde drijven kan.

„De zegen van het gebed" is geen boek, waarin veel bespiegelingen over 't gebed, of waarin veel gebeden zelve voorkomen; maar het leidt ons wel op , om 't gebed te waardeeren; en geeft van het christelijk leven geen enghartige maar een aantrekkelijke voorstelling.

De vertaling is vloeiend. Druk en uitvoering zijn zeer net- A. W. Bronsveld.

Het „verhaal naar het duitsch," dat onder den titel „de zegen van het gebed" bij de heeren Kemink & Zoon het licht zag, zal zeker gaarne gelezen worden, het is ook een lief verhaal; goed geschreven en boeiend. Er komen aangrijpende passages in voor, zooals de beschrijving van den intocht der zegevierende duitsche troepen binnen Berlijn, in 't jaar 1871. En verder is het de geschiedenis eener ontwakende jongemeisjes liefde, eenigszins anders dan men die gewoonlijk leest.

■Dec- '88. V. Gheel Gildemeester.